Възстановяване на ддс

10.10.2014, 13:04 11712 14

10.10.2014, 13:04
sladka_1980
Здравейте, предстои ми възстановяване на ДДС за м.9/2014.Подготвила съм дневниците за покупка и продажба, справка декларация ДДС с попълнена кл.81 тъй като имаме вътреобщностни доставки по чл.53 ал.1 над 30% от оборота за последните 12мес, снабдила съм се със ЧМР за извършените доставки и частични протоколи потвърждения за получените от клиентите стоки.Съставила съм протоколи по чл.117 от ЗДДС при вътреобщностните придобивания.Има ли някакви други документи които пропускам да приложа за бъдещата данъчна проверка?
Моля за помощ всеки минал по този път....
Благодаря ви
#1 | 10.10.2014, 13:57
Публикации: 57 / 3
Инспектора извършващ проверката ще ви посочи точно какви документи ще следва да представите,и това ще го направи писмено или устно, като законоустановения срок за представяне на документите от ваша страна ще е не по малко от 7 дена считано от датата на поискването им.
По принцип освен посочените от вас документи може да ви  се изисква  в зависимост от предмета на извършените и получените доставки- мес. оборотна,хронология на сметки от гр.30,40,41,45,50,60, справка за износа за последните 12 мес., оригинали или копия на фактури за ВОП и ВОД. Това с частично получени потвърждения от клиентите в ЕС може би ще ви създаде проблем
#2 | 10.10.2014, 14:03
Публикации: 574 / 56
Хубаво е да имате справка за валиден VAT на всеки контрагент от ЕС. Справка за облагаемия оборот за 12 месеца ще ти искат.
Само да вметна, че ми възстановиха ДДС за тримесечен период без дори да ми се обадят, а изпратиха АПВ на имейл!

Успех!
#3 | 10.10.2014, 14:19
Публикации: 57 / 3
това е абсурдно което казвате, не може да ви бъде възстановен какъв то и да е данък още повече ДДС без проверка на документи.
Само защото едно лице е декларирало данък за възстановяване, пък било то проверката да е извършена на база наличните данни в ИМ на НАП - не съм срещал такова НЯЩО
#4 | 10.10.2014, 14:24
Публикации: 574 / 56
това е абсурдно което казвате, не може да ви бъде възстановен какъв то и да е данък още повече ДДС без проверка на документи.
Само защото едно лице е декларирало данък за възстановяване, пък било то проверката да е извършена на база наличните данни в ИМ на НАП - не съм срещал такова НЯЩО

Ела на кафе и ще ти го покажа нагледно! На мен също ми се случва за първи път! През януари тази година за 200 лв. ДДС ме направиха бърлив, а отделно им занесох справки и копия за 50 лв. хартия!
#5 | 10.10.2014, 14:58
sladka_1980
под частично потвърждение имах в предвид че имам по всяка фактура почти за пълното количество стоки  :blush: неправилно се изразих
#6 | 10.10.2014, 15:05
Публикации: 825 / 178
това е абсурдно което казвате, не може да ви бъде възстановен какъв то и да е данък още повече ДДС без проверка на документи.
Само защото едно лице е декларирало данък за възстановяване, пък било то проверката да е извършена на база наличните данни в ИМ на НАП - не съм срещал такова НЯЩО


И аз вече имам АПВ, получен на мейла ми.  :smile1:
За 20 изданени от нас фактури за транспорт  в рамките на ЕС и около 10 фактури за покупка на гориво и пътни такси - проверката ми завърши без да ходя до НАП. Само искаха потвърждение на банковата сметка на дружеството и след ден беше възстановено ДДС-то.  :good:
#7 | 10.10.2014, 16:02
Публикации: 57 / 3
бравос на НАП, не знам в кой офис на агенцията се случват тези безумия, предполагам че това са офиси в София, ако е така, отговора какви документи следва да се представят при издаване на АПВ -никакви, а забравих важно е да се посочи банковата сметка, а честито 
#8 | 10.10.2014, 16:11
Публикации: 574 / 56
, а забравих важно е да се посочи банковата сметка, а честито

За банковата сметка си взимат инфото служебно при добро желание! При мен не е офис в София, а в Пловдив. Доколкото разбрах от Септември имат нов правилник за работа, но аз не съм запознат с него!
#9 | 10.10.2014, 16:30
Публикации: 131 / 9
Имат да. При нас(Търговище) изпращат актовете на мейла, един линк, натискаш го и акта е връчен. Обаче чак без документи, скоро носих документи в Русе, че в Търговище нямало кой да извърши проверката....
#10 | 10.10.2014, 16:39
Публикации: 574 / 56
. Обаче чак без документи, скоро носих документи в Русе, че в Търговище нямало кой да извърши проверката....

В това отношение областните градове са превилигировани!
#11 | 10.10.2014, 16:43
Публикации: 131 / 9
Че Търговище е областен град.
#12 | 10.10.2014, 16:47
Публикации: 574 / 56
Че Търговище е областен град.

Тогава защо в Русе?
#13 | 10.10.2014, 17:37
Публикации: 57 / 3
Това с връчването на документи и актове на ел.поща го има от преди 4-5 години, когато на инспекторите им предоставиха персонални ел.адреси и ел.подписи. А за да е връчен редовно един документ от страна на НАП следва да е подписан с ел. подпис а връчването приключва едва когато от другата страна се потвърди това обстоятелство, само че не знам дали е задължително и ние да подписваме с ел.подпис особено при връчване на АПВ,ЗВР,ПУФА, РА, ИПДПОЗЛ и всякакви други такива абревиатури     
#14 | 10.10.2014, 19:24
Публикации: 1884 / 385
http://www.nap.bg/page?id=272

Ръководство за употреба на електронните услуги на информационна система "Контрол"
21 Август 2014
Публикувано е ръководство за употреба на електронните услуги на информационна система "Контрол", което представлява указание за употреба за крайните потребители на е-услугите на системата.

Ръководство за употреба на електронните услуги на информационна система "Контрол"

Рубрика Оперативни програми/ Проект 1

 

Създаден на: 21.08.2014
Затвори

Всичко това във връзка с новите 4 електронни услуги на НАП.

•   Връчване и предоставяне на документи в рамките на контролни производства.
•   Подаване на документи в рамките на контролни производства.
•   Справка относно приключилите и текущи контролни производства.
•   Справка за връчените/получените от НАП документи и подадените към НАП документи в рамките на контролни производства по ИС „Контрол”.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група