Сумирано отчитане на работното време

19.10.2011, 16:42 7150 4

19.10.2011, 16:42
Публикации: 12 / 0
Имам нужда от помощ! Налага ми се да сключвам трудов договор при сумирано отчитане на работното време. Може ли някой да каже дали възнаграждението трябва да се уговори на отработен час или по някакъв друг начин. Основанието за възникване на трудовия договор може ли да бъде чл.70, ал.1? И на работно време какво е нужно да напиша-сумирано отчитане ли???
Благодаря за съдействието!
#1 | 19.10.2011, 18:13
Публикации: 12 / 0
Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем???? Моля, спешно ми е!!!!
#2 | 20.10.2011, 09:14
Публикации: 1202 / 120
Ако искате да проверите дали работника ще се справи можете да сключите този предварителен договор по чл. 70 ... Отбележете срока и в чия полза е уговорен с текст след вписване на самия член. За работно време запишете нормална продължителност 8 часа на работния ден или намалена продължителност - Х часа ако попада в наредбата съответната длъжност.
В договора можете да договаряте каквото си искате и съответно начина на отчитане и заплащане. Ако работата е на смени - запишете 2 или 3 сменен режим на работа и сумирано отчитане с период за уравняване Y - месеца. След това му правите графика за целия Y- период и да си го работи - не забравяйте превръщането на нощните часове в дневни при заплащане и при изчисляване т.к. може да си докарате и извънреден труд.
Ако няма да работи на смени, а работният му ден ще започва и свършва в различни часове от денонощието - запишете, че ще е на плаващо /"потъващо" - както го наричам аз ;D/ работно време и пак изберете удобния начин на заплащане - аз лично предпочитам договаряне на месечна заплата.  :thumbup:
#3 | 20.10.2011, 17:06
Публикации: 12 / 0
Безкрайно много благодаря за отговора!
Хубава вечер
#4 | 20.10.2011, 17:08
Публикации: 5497 / 371
Основанието за възникване на трудовия договор може ли да бъде чл.70, ал.1

чл.70 не е основание за сключване на ТД.
Трябва да е на основание  чл.67 или 68 във връзка с чл.70
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група