Изплащане на възнаграждение за личен труд

04.02.2015, 09:44 5926 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.02.2015, 09:44
Публикации: 6053 / 536
Надявам се, че ще успея да формулирам правилно питането си. Търся законен начин за намаляване печелбата на една фирма (ООД). Кога възнаграждение за положен личен труд от СОЛ може да се отчете за разход на фирмата? Обвързано ли е с момента на плащането?
#1 | 04.02.2015, 10:08
Публикации: 9540 / 1622
Начисленото възнаграждение за личен труд е счетоводен разход , а данъчен е при положение, че е изплатен в рамките на отчетната финансова година. В противен случай с него се преобразува финансовият резултат в ГДД.
#2 | 04.02.2015, 10:19
Публикации: 6053 / 536
Тааааака. Това отпада тогава. Ще видим какво ще каже шефката за размера на данъка.
#3 | 04.02.2015, 10:42
Публикации: 2499 / 283
Може да пуснеш до размера на платените осигуровки? Само че върви с корекция на Д1
#4 | 04.02.2015, 10:46
Публикации: 6053 / 536
Корекция на д.1 заради данъка предполагам. А кога ще се плати данъка? С ГДД?
Нещо примерно, ако може при осигуряване месечно върху 420.00 лв.
#5 | 04.02.2015, 11:05
Публикации: 2041 / 250
За да няма данък може да пуснеш 12 х 123.06 = 1476.72 лв , така няма да има данък и ще трябва само да коригираш Д1 . Сумата не е много голяма , но пак е нещо :)
#6 | 04.02.2015, 11:09
Публикации: 6053 / 536
Да, да. За това разбрах вече. Ще има играчка, защото през годината в няколко месеца лицето е ползвало болнични, но ще се справя. Разхбрах - до размера на осигуровките.
#7 | 04.02.2015, 11:45
Публикации: 6053 / 536
Прочетох малко по въпроса и стигнах до извода, че лицето като съдружник в ООД може да получи доход за положен личен труд в размер до размера на осигуровките, за да няма данък. Трябва да направя корекция на д.1 и да посоча сумата за личния труд на т.29 - брутно. Какъв документ да оформя за това възнаграждение - граждански договор или решение на ОС?
#8 | 04.02.2015, 11:49
Публикации: 2041 / 250
Граждански договор за полагане на услуга с личен труд . Личния труд в т.31 , не в т.29 на Д1 .
#9 | 04.02.2015, 12:22
Публикации: 6053 / 536
 :give_rose: :air_kiss:
Благодаря от сърце на всички колеги, които ми помогнаха!
#10 | 04.02.2015, 12:24
Публикации: 72 / 9
2. Полето на т. 31 за лицата с код за вид осигурен 14 се попълва само от акционери, притежаващи повече от 5 на сто от капитала на акционерното дружество, за доходи по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на Закона за данъците върху доходите на физическите лица.

#11 | 04.02.2015, 12:24
Публикации: 2499 / 283
Дам, там е, извинявай че те подведох с това брутно, не знам откъде ми дойде... :blush:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове