Безумен казус с електронните болнични

12.03.2015, 14:03 2766 2

12.03.2015, 14:03
Публикации: 45 / 1
Подадох свой януарски болничен от детския лекар за 5 дни още на пети февруари. Всички останали се изплатиха в програмата за справки на НОИ а този болничен вече месец се "обработва" . Днес реших да направя справка по телефона защо е така и отговора на ПОВН беше , че лекарката още не е отчела електронно своите бланки, а те не можели да направят нищо и ми предложи аз да звънна лично в кабинета и да подканям докторката да си подаде документите към тях. Не защото е мой и не заради глупавото обезщетение за 2 реални дни, но е възмутително системата , която уж се променя към по - добро и ни улеснява да е толкова необмислена . И как при положение, че на фирмите за един ден просрочие в подаването се изписват килограми писма и обаждания, за медиците няма срок в който да внасят своите документи ?!
#1 | 12.03.2015, 14:52
Публикации: 1705 / 207
Проблемът може да е софтуерен. На мен лекар ми се оплака, че няма право да издаде болничен по друг начин.
#2 | 12.03.2015, 15:05
Публикации: 6682 / 662
И аз днес имах подобен случай. Подадох в НОИ болничен за 45 дни преди раждане, издаден на 05.02, който се оказа, че все още не е подаден от доктора. попитах ги, ако закъснее с подаването ще го глобят ли? Гледаха ме много умно. Казах на шефа на обезщетенията - дано до като детето стане на 1 годинка да платите на жената.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група