Обжалване болничен лист

18.03.2015, 08:16 10137 7

18.03.2015, 08:16
niniv
Здравейте колеги :)
Имаме един проблем с наша служителка,която през седмица си взима болничен за по една седмица с диагноза гнойна ангина.
Искаме да подадем искане за преразглеждане на болничния лист и евентуално да ги проверят дали не са фалшиви.
Намерих материал,че се обжалва пред ЛКК,но за Варна излизат към 30 ЛКК та незнам къде да нося жалбата.
Вие може ли да ме посъветвате нещо?
Благодаря предварително :)
#1 | 18.03.2015, 16:33
Публикации: 1302 / 183
...принципно сигналът би трябвало да изпратите към НОИ, в крайна сметка те изплащат парите, но вие за какво ще пледирате, кое е фалшиво? Диагнозата или самият б.л. като документ?
Ако поискате проверка на диагнозата те ще проверят лекаря и посмъртно няма как да докажат, че жената на онези дати НЕ е била болна.
Ако поискате проверка на б.л. като документ също ми се струва, че ще ударите на камък - та нали сега заедно с докторите вършим двойна работа...
Не искам да ви отчайвам, но едва ли ще стигнете до нещо съществено с проверката.
Успех!
#2 | 18.03.2015, 16:35
Публикации: 5497 / 371
...принципно сигналът би трябвало да изпратите към НОИ, в крайна сметка те изплащат парите, но вие за какво ще пледирате, кое е фалшиво? Диагнозата или самият б.л. като документ?
Ако поискате проверка на диагнозата те ще проверят лекаря и посмъртно няма как да докажат, че жената на онези дати НЕ е била болна.
Ако поискате проверка на б.л. като документ също ми се струва, че ще ударите на камък - та нали сега заедно с докторите вършим двойна работа...
Не искам да ви отчайвам, но едва ли ще стигнете до нещо съществено с проверката.
Успех!

А и има една поговорка "Гарван, гарвано око не вади" :)
#3 | 18.03.2015, 16:53
Публикации: 1705 / 207
Те и епикризите си изпипват, какво остана за болничните. :wink1:
И все пак...
http://lex.bg/news/news_print/16505
#4 | 18.03.2015, 17:40
Публикации: 332 / 38
Подайте сигнал в НОИ. Сега с електронното подаване лесно може да се хване. Личната ми лекарка каза че ходели на проверки по домовете незнам колко е вярно  :smile1:
#5 | 18.03.2015, 18:41
Публикации: 6403 / 1130
И никой не предположи, че жената може да има усложнения от грипа, да е лошо лекувана и поради това да има продължаващо заболяване....

Ех, колеги...  :blush:
#6 | 18.03.2015, 19:05
Публикации: 332 / 38
И никой не предположи, че жената може да има усложнения от грипа, да е лошо лекувана и поради това да има продължаващо заболяване....

Ех, колеги...  :blush:
Професионално изкривяване - мнителност  :blink:
Нищо де като има усложнения няма да се притеснява  :good:
#7 | 19.03.2015, 09:34
Публикации: 1705 / 207
Аз предлагам всички болнични да се издават по реда на чл.9, ал.3 от НМЕ. 
НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА
чл.9 (3) (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) В случаите, при които лекуващият лекар или ЛКК са констатирали състояние на неработоспособност, но осигуреният откаже да му се издаде болничен лист, последният задължително се издава и служебно се изпраща на работодателя/осигурителя, където работи осигуреният.


Така работодателят да няма съмнения за здравословното състояние на работника/ служителя.  :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група