Принципно за Д1 и Д6

10.05.2015, 18:16 3958 5

10.05.2015, 18:16
Публикации: 54 / 1
Здравейте, голяма каша е при мен, имаме служител погрешно назначен с вид осигурен 11, а трябва да бъде 04. И така от март 2014г. Имам предписание от НОИ и утре ще се ходи на място в НАП. Следвах тази схема: Заличаване на Д1 за лицето и после редовна Д1 за всеки един месец. Само че, имам промяна в процента на ДОО, по-висок е, т.е. трябва да се подава нова Д6 в посока увеличение. Това ясно, но пък какво правя с промяната на ДДФЛ, той ще бъде по-нисък. Тук ми е голямата мъгла. Пускана е Д6 с първа графа осигурителните вноски и дата на изплащане на заплати напр.10 май, втора графа с код 08 Авансов данък с дата 30 април. Да коригирам ли него с код К месец по месец? И друго, аз правя сега промените за всеки един месец назад с напската програма, но пък на служителя, как в моята си ТРЗ програма да отразя през април 2015г довнасянето за му ДОО сумарно и възстановяването на ДОД за миналите месеци? Страшна каша е в главата ми!!!  :blink:
#1 | 10.05.2015, 18:41
Публикации: 2977 / 397
Спокойно :)
Направете списък с промените.
Започвате с Д1 - там е ясно, подавате я по правилния начин. Заличавате и едновременно с това подавате новата за всеки месец поотделно.
После Д6 - подавате с датата на изплащане сумата за довнасяне за всеки месец поотделно. Всичкото с код 5.
Д1 и Д6 ще трябва да подадете едновременно.
Д6 за данъка оставяте на страна за момента, понеже не е необходима за подаване на Д1.
Не съм сигурна дали Д6 може да има повече от 4 колони, може да се наложи да подавате корекции на групи по 4 - 4 бр. заличаваща Д1, 4 бр. редовна Д1 и 4 бр. Д6 в посока увеличаване.
Сега не знам дали не е редно Д6 да с дата на изплащане от м. април, когато реално ще изравните тези неща по ведомостта - някой по-умен да каже по въпроса :)
За данъка - пускате корекционните отделно т.е. създайте ги отделно на друг файл - същите като оригиналните, които сте подали, но с код Корекция и правилната сума на данъка. Може да трябва да подадете с тях обяснително писмо и да приложите рекапитулации - или изчакайте какво ще ви поиска инспекторката.

За програмата не мога да дам съвет, моята прави корекциите месец по месец и изкарва корекционни ведомости.

Имайте предвид, че понеже сумите са в 2014, вероятно няма да можете да разполагате с надвнесения данък за погасяване на текущи задължения, защото е в архив - така че си пуснете и едно искане да го прихвърлят към сумите от 2015
#2 | 10.05.2015, 18:47
Публикации: 54 / 1
Пъпешче, благодаря за бързия отговор, не разбрах това "4 бр. заличаваща Д1, 4 бр. редовна Д1 и 4 бр. Д6 в посока увеличаване". Защо 4 броя?
#3 | 10.05.2015, 18:47
Публикации: 2977 / 397
Защото Д6 има 4 колони, а ти трябва да подаваш Д1 и Д6 заедно
#4 | 10.05.2015, 19:03
Публикации: 54 / 1
Значи съвсем съм се оплела щом продължавам да не те разбирам  :no2: От март до декември месец по месец смятах така: Д1заличаваща и Д1 редовна в един файл на магнитен носител, Д6 ми казаха от националния номер на НАП задължително на хартиен, като доколкото разбрах, тази Д6 само със сумата, която всъщност е довнасянето за ДОО и точната дата в кл.18, за да бъде разпозната. И 10 такива комплектчета за всеки един месец.
#5 | 10.05.2015, 19:08
Публикации: 54 / 1
Аха, схванах, се спестя малко хартия и писане и ще си попълня и 4-те колони на Д6.  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група