Неплатени в срок ОВ

19.10.2015, 14:56 2491 2

19.10.2015, 14:56
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Задавам отново въпросът си тъй, като отговорът, който получих беше доста нелюбезен и неколегиален. И така следвам съветът на отговарящият специалист т.е. пиша в " раздели"! Г-жо/це/, г-не, много добре зная, като счетоводител какви са сроковете за подаване на декларации. Само, че Вие пропускате факта, че аз не съм собственикът, а изпълнителят. И така колеги обръщам се към вас със следният въпрос: какви дати да впиша в Д6 подавайки ги по ел. път за ДОД и ОВ при неподадени в срок декларации и непреведени на НАП от м. септември 2014 г до сега ПОРАДИ ЗАТРУДНЕНО ФИНАНСОВО СЪСТОЯНИЕ НА СОБСТВЕНИКЪТ? Благодаря.
#1 | 19.10.2015, 15:13
Публикации: 2976 / 397
Марпанчето е пределно любезен човек, даже на момента й се чудя на търпението.

Какво е състоянието на фирмата и дали са внесени осигуровките няма общо с подаването на Д1 и Д6. Затова и не можем да ви кажем какво да пишете. За 2014 не може да се подаде Д1 без предписание от НОИ (май, май, не съм 100% сигурна). Д6 не можете да подадете без Д1. Толкова от мен.
#2 | 19.10.2015, 15:16
Публикации: 1187 / 228
За осигурителните вноски каквито и дати да посочите, ще сте в нарушение. Може би донякъде вариант е да изчакате да мине давностния срок и да ги подадете тогава, ако разбира се няма належаща причина да ги подадете незабавно. Електронния регистър вероятно ще ви ги приеме(с уточнението, че според наредбата не можете да подавате извън сроковете без предписание) с каквато и да е дата, въпроса е, че в един хубав момент някой служител от НАП е възможно да забележи тази "фриволност" - иначе доколкото имам представа, няма система от контроли, която специално да следи за това, тъй като регистъра е много обемен и подобни неща се хващат обикновено при проверки или пускане на искане за липса на задължения. Иначе много странни мераци на този собственик, да казва дали ще се подават декларации, ако правилно съм разбрал, че по тази причина не са подавани...
За ДДФЛ - зависи от датата на която сте изплатили трудовите възнаграждения - ако сте ги изплатили на "камара" септември, сега е момента да подадете Д6 за тях. Както обаче много правилно посочи колежката над мен - без Д1 не знам как може да стане практически...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група