В. Труд: ДАНС обучава счетоводители да търсят мръсни пари

25.11.2011, 17:31 6787 6

25.11.2011, 17:31
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
ДАНС обучава счетоводители да търсят мръсни пари

ДАНС спешно ще организира обучения за счетоводители. Това стана ясно след среща на депутати с ръководството на агенцията.

Обученията се налагат заради приети през лятото промени в два закона - за мерките срещу изпирането на пари и за мерките срещу финансиране на тероризма. С тях счетоводителите се натовариха с нови функции - да следят за мръсни капитали и при съмнения да сигнализират в ДАНС.

До 11 декември тази година всяка счетоводна къща, както и самостоятелно действащи лица трябва да приемат вътрешни правила и да ги изпратят за одобрение в ДАНС.

Оказа се, че много счетоводители са недоволни от новите задължения. Интернет форуми се напълниха с въпроси относно прилагането на закона. Неяснотите продължават, въпреки че на интернет сайта на ДАНС са качени ясни и подробни критерии, по които счетоводителите ще душат за съмнителни сделки, операции и клиенти.

За да разяснят темата, от ДАНС ще проведат курсове на 15 и 16 декември т. г. Те ще са в шест града - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Плевен.

С промените в закона счетоводителите и частните съдебни изпълнители се присъединиха към 30-те гилдии, които следят за съмнителни капитали, в това число нотариуси, брокери на имоти, банки, застрахователи, обменни бюра. В ДАНС докладват и институции като БНБ, Агенцията за приватизация, Националната агенция за приходите и агенция “Митници”, Централният депозитар.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1125987

 ;D
#1 | 25.11.2011, 18:03
Публикации: 260 / 61
И к`ва стана тя :icon_question:
От зо гилдии "най - тъпите парчета" сме сбани в счетоводната :(
За това:
ДАНС спешно ще организира обучения за счетоводители. Това стана ясно след среща на депутати с ръководството на агенцията.
 ;D

Аз съм на тъпото най-тъпото щото гледам, мигам и "невярвам на ушите си"
До 11 декември тази година всяка счетоводна къща, както и самостоятелно действащи лица трябва да приемат вътрешни правила и да ги изпратят за одобрение в ДАНС.
...
За да разяснят темата, от ДАНС ще проведат курсове на 15 и 16 декември т. г. Те ще са в шест града - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Плевен.

 ;D
#2 | 25.11.2011, 18:25
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Най-готиното, че е обученията ще са след крайния срок за подаване (11.12) :) тоест на 15.12 и 16.12 ...
#3 | 25.11.2011, 18:26
Публикации: 260 / 61
Най-готиното, че е обученията ще са след крайния срок за подаване (11.12) :) тоест на 15.12 и 16.12 ...


Точно  :thumbup:
#4 | 25.11.2011, 18:40
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Гледей така на нещата ... Важна гилдия ще сме щом ще ни обучават специално и СПЕШНО. ;D
#5 | 25.11.2011, 18:48
Публикации: 260 / 61
Е сега се възгордях  :yahoo:
#6 | 25.11.2011, 19:41
МамаБожка

Аз съм на тъпото най-тъпото щото гледам, мигам и "невярвам на ушите си"
ако това ще те успокои, и аз съм от тъпите парчета, щото взех, че пратих правила преди 2 седмици и нямам ни вест ни кост от агентурата :(
след малко ще покажа и новата си сесия по повод на това, че съм агент

пп. фотосесията е готова агент Божка на вашите услуги ;D
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група