Назначаване на лице с ТЕЛК 1-ва категория

11.09.2015, 11:42 3985 4

11.09.2015, 11:42
Публикации: 49 / 0
Здравейте,

моя позната ме помоли да назнача детето й (има навършени 18 години) в моята фирма за да може да получава някакви помощи. Детето е с Телк 1-ва категория (по принцип има умствено изоставане). Решихме да я назначим на 2 часа като чистачка.
Може ли някой да ми помогне трябват ли някакви специални разрешителни от ИТ или нещо подобно. Доста четох по форумите, но се обърках малко  :(
Благодаря за помощта.
#1 | 11.09.2015, 11:45
Публикации: 574 / 56
Запознайте се с ТЕЛК решението! Дали може да извършва тази работа.
#2 | 11.09.2015, 11:48
Публикации: 5497 / 371
Здравейте,

моя позната ме помоли да назнача детето й (има навършени 18 години) в моята фирма за да може да получава някакви помощи. Детето е с Телк 1-ва категория (по принцип има умствено изоставане). Решихме да я назначим на 2 часа като чистачка.
Може ли някой да ми помогне трябват ли някакви специални разрешителни от ИТ или нещо подобно. Доста четох по форумите, но се обърках малко  :(
Благодаря за помощта.

СТМ нали имате?
Те трябва да дадат становище може или не, да работи на съответното работно място
#3 | 11.09.2015, 12:47
Публикации: 1705 / 207
Поискайте и етапна епикриза на детето.Ако трябва го назначете на гъвкаво работно време, в предвид състоянието му.Може да получава кризи, които да го възпрепятстват да спазва работно време.
Единствено основанията могат да бъдат детето да получава малко по-голяма пенсия от настоящата.

Ето и един полезен линк с насоки:
http://www.asp.government.bg/ASP_Files/invalidi.HTML
#4 | 12.09.2015, 18:16
Публикации: 49 / 0
Благодаря на всички за отговорите. В понеделник очаквам да ми донесат телка за да мога да го пратя на службата по трудова медицина. Сигурно ще имам още въпроси, така че съм благодаря предварително на всички помогнали  :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група