Фактуриране транспорт

01.08.2023, 14:51 536 3

01.08.2023, 14:51
Публикации: 90 / 0
Ще фактурирам транспорт на стока от България до друга страна членка на ЕС. Клиентът е българска фирма регистрирана по ДДС. Начислявам ДДС 20% защото получателят на услугата е местно българско данъчнозадължено лице и транспортът е в рамките на ЕС. Пропускам ли нещо/греша ли някъде?
#1 | 02.08.2023, 08:35
Публикации: 588 / 119
Точно така, мястото на изпълнение се определя съгласно чл.21, ал.2 и е в България.
#2 | 02.08.2023, 09:00
Публикации: 90 / 0
Сега дочитам други изпратени ми документи. Там пише като получател друга фирма, с данни и адрес на страната членка, до която превозваме. Реално тази, която ни поръчва транспорта, продава на другата, регистрирана в Румъния/ в случая/ Мен това не ме бърка, защото аз реално извършвам транспортната услуга на българската фирма и фактурирав на нея?
#3 | 02.08.2023, 13:57
Публикации: 2116 / 147
Мястото на изпълнение при доставка на услуга, когато получателят е данъчно задължено лице, е мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност. Когато тези услуги се предоставят на постоянен обект, който се намира на място, различно от мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност, то мястото на изпълнение е мястото, където се намира този обект. Когато няма място на установяване на независима икономическа дейност или постоянен обект, мястото на изпълнение на доставката е мястото на постоянния адрес или обичайното пребиваване на получателя.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група