Изготвяне и промени по работен график на смени

07.12.2015, 09:53 2435 0

07.12.2015, 09:53
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
работя на смени от 8 часа,5 дни в седмицата по график включващ събота и неделя. до 21.30ч.
По договор работя на сумирано изчисляване по график за 3 месеца.
Имаме примерни графици за 3 месеца, които не се спазват, а са само за проверка от Инспекцията на труда.
В действително графика се прави за всяка седмица, като това се случва в неделя за следващата седмица. В повечето случаи двата почивни дни не са последователни, те са през седмицата и се налага да работя събота и неделя.
Въпросите ми са:
1. Нормално ли е да ни информират за работния график от предишния ден, в случая неделя и като се налагат промени по графика за седмицата, какъв е срока в които трябва да бъда уведомена? Например от днес да ми кажат, че утре няма да почивам както е по график, а съм на работа.
2. Освен правилата за междудневните и междуседмичните почивки, има ли друго правило за работата през събота и неделя, определен брой почивни съботи или недели? Имат ли право да изготвят графика, така че винаги те да са работни?
Задавам този въпрос, тъй като се връщам от майчинство и за мен е проблем да се грижа за детето ми поради това, че работя всяка събота и неделя до 21.30ч.
Четох за закон според който майки на деца до 6г. не трябва да полагат нощен труд.
Има ли такъв закон за официалните почивни дни?
Молбата ми към прекия ръководител е да имам поне един почивен ден през уикенда, която не беше уважена.

Предварително благодаря, ако някой може да ми отговори.


Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група