Собственик на ЕООД спира да плаща данъци, осигуровки и заплати

05.01.2016, 09:11 3255 3

05.01.2016, 09:11
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
управител съм на ЕООД /по ДУК и не съм собственик/. Собственика възпрепятства работата на фирмата, оставил е банковите сметки празни. Фирмата изчерпа всичките си налични пари да покрива разходи и не може да поеме предстоящите. Собственика е сключил договор като физическо лице с фирмата, че се задължава да отпусне определена сума за функционирането на фирмата, докато тя достигне възможността да се издържа сама /оформено като договор за заем/. В един момент собственика спира да финансира дейността /не изпълнява договора/. Спира да комуникира с Управителя. Не дава никаква информация нито дали ще плати, нито дали ще прекрати дейност. Просто никакъв отговор. Глас в пустиня.  Две от работничките са бременни и в болничен в момента. Фирмата не е платила нито заплати за Ноември 2015, нито данъци и осигуровки. Нямам и идея дали ще се платят.
Въпросът ми е следния: Има ли заплаха за работничките да спрат да си получават обезщетенията за болничните, ако фирмата продължи да не внася данъците и осигуровките? Изключително ми е притеснено за тях, защото момичетата нямат никаква вина. Не стига, че останаха без заплати, ами сега ако и болничните не им се изплащат, после майчинство...
#1 | 05.01.2016, 09:15
Публикации: 9299 / 1558
Въпросът ми е следния: Има ли заплаха за работничките да спрат да си получават обезщетенията за болничните, ако фирмата продължи да не внася данъците и осигуровките?
Ако редовно са подавани Д1 и Д6 за осигуровките, няма да имат проблем.
#2 | 05.01.2016, 09:19
Публикации: 7 / 0
Значи,
ако счетоводната фирма продължи да си подава всички необходими декларации и документи, няма заплаха за работничките?
А на фирмата се трупат задължения, лихви и т.н.
#3 | 05.01.2016, 10:03
Публикации: 11932 / 2174
Значи,
ако счетоводната фирма продължи да си подава всички необходими декларации и документи, няма заплаха за работничките?
А на фирмата се трупат задължения, лихви и т.н.

Точно така . :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група