Премия към трудово възнаграждение според ЗОПБ

22.02.2016, 14:08 3211 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.02.2016, 14:08
Публикации: 10 / 1
Здравейте,
Моля за съвет по следния казус: През месец .... сме решили да изплатим на някои работници/служители допълнително възнаграждение под формата на премия/за постигнати резултати/ към трудовото възнаграждение. Въпросът ми е ако тази премия е над 10 000 лв. може ли да бъде изплатена в брой или попада в обхвата на ЗОПБ? В ЗОПБ пише, че трудовите възнаграждение са изключение от закона. Написали сме си във Вътрешните правила за работна заплата, че може да изплащаме допълнителни възнаграждения за постигнати резултати по преценка на Работодателя.
#1 | 22.02.2016, 14:28
Публикации: 567 / 2
за тези премии какво се дължат осигуровки или само данък
МОЛЯ за малко подробно обяснение
#2 | 22.02.2016, 14:34
Публикации: 5550 / 369
Естествено, че ще има осигуровки до 2600 лв. и данък :)
Да, могат в брой да се изплатят, защото се третират като трудови възнаграждения, а те не попадат под ЗОПБ
#3 | 22.02.2016, 15:05
Публикации: 567 / 2
Благодаря за отговора
#4 | 22.02.2016, 15:17
Публикации: 10 / 1
Благодаря и аз. Надявам се да нямаме проблеми ако са в брой
#5 | 22.02.2016, 15:40
Публикации: 3154 / 432
Благодаря и аз. Надявам се да нямаме проблеми ако са в брой

Закон за ограничаване на плащанията в брой, чл. 2 т. 6.
#6 | 22.02.2016, 16:15
Публикации: 5550 / 369
Закон за ограничаване на плащанията в брой, чл. 2 т. 6.
:good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове