Телк

23.02.2016, 14:46 2580 3

23.02.2016, 14:46
Публикации: 131 / 9
Здравейте. Интересува ме следното ако някой е запознат. Мой роднина ползва болнични до миналата година, свършиха мисля септември 2015. Оттогава е предявено искане за минаване пред ТЕЛК, но човека страда от една гадна болест(АЛС) и е жив труп, не може да мърда никъде. Вече 5-6 месеца тия от ТЕЛК го размотават и не идват на посещение да "освидетелстват" човека. Там, където е работил, в момента го водят в неплатен отпуск, договора му не е прекратен. Междувременно болестта прогресира и човека може да си отиде от тоя свят, докато бюрократите се наканят да отидат и да го видят и да решат как да го категоризират и да го пенсионират. Въпроса ми е, ако това се случи(човека умре), какво става с това време, в което той е бил е неплатен отпуск и е чакал решението на ТЕЛК? То остава ли си просто неплатен отпуск или ТЕЛК може да вземат решение за пенсионирането посмъртно и да изплатят там някакви пари, нямам идея какви и колко, за това време. Все пак, човека ги е чакал, но не ги дочакал, какво става в такъв един случай. Благодаря.
#1 | 23.02.2016, 14:47
Публикации: 6682 / 662
Пенсиониране посмъртно - звучи абсурдно.
#2 | 23.02.2016, 15:09
Публикации: 1705 / 207
5-6 месеца?  :blink:
Я погледнете какво пише тук:
НЕЛК и ТЕЛК
В какви срокове се получават документите от комисиите?
Освидетелстването на лицата, явяващи се на ТЕЛК/НЕЛК се извършва в тримесечен срок от получаване на медицинската документация в комисиите.

Търсете си правата! Не чакайте някой да се сети за Вас, в случая Вашия роднина!
#3 | 25.02.2016, 14:25
Публикации: 131 / 9
Благодаря. Въпреки усилията да бъдат ускорени нещата, засега нямаме кой знае какъв положителен ефект. Едва през февруари успяхме да се свържем с някой от ТЕЛК, били в отпуск, работели до еко колко си часа, ходели на посещения само в петък... нямам думи
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група