Трудов договор на портиер

14.03.2016, 19:52 3514 3

14.03.2016, 19:52
Публикации: 308 / 9
Здравейте!
Трябва да назнача портиер,който ще работи само вечер от 19 до 07 часа(12 часа).Работодателя ще изготвя график за отработените часове.Имам ТРЗ програма.Възнаграждениет о ще се изчислява по графика  и почасово, но не сумарно.Трудовият договор по кой чл.от КТ и каква основна заплата да посоча в договора,съответно в уведомлението за НАП?Благодаря Ви!
#1 | 14.03.2016, 21:17
Публикации: 4400 / 737
Не съм много сигурен, но ми се струва, че единственият вариант е ТД на нормално работно време, заплата и всичко останало, все едно, че го назначавате на нормален 8-часов работен ден. След това се прилага въвеждане на сумирано за този работник и всички графици, нощен труд, извънреден, ако се получи (без да бъде планиран) и т.н.

И предполагам сте се съобразили с ограниченията и задълженията по Закона за частната охранителна дейност, ако възнамерявате да го ползвате между другато и като охрана :)
#2 | 15.03.2016, 08:12
Публикации: 308 / 9
Не съм много сигурен, но ми се струва, че единственият вариант е ТД на нормално работно време, заплата и всичко останало, все едно, че го назначавате на нормален 8-часов работен ден. След това се прилага въвеждане на сумирано за този работник и всички графици, нощен труд, извънреден, ако се получи (без да бъде планиран) и т.н.

И предполагам сте се съобразили с ограниченията и задълженията по Закона за частната охранителна дейност, ако възнамерявате да го ползвате между другато и като охрана :)
m
Благодаря Ви!Ще го назнача по чл.67 на безсрочен тр.договор ,като се съобразя с  минималният праг за основна заплата,а ТРЗ софтуера си изчислява дневен и нощен труд.Благодаря! Успешен ден!
#3 | 15.03.2016, 09:28
Публикации: 1187 / 228
Не съм много сигурен, но ми се струва, че единственият вариант е ТД на нормално работно време, заплата и всичко останало, все едно, че го назначавате на нормален 8-часов работен ден. След това се прилага въвеждане на сумирано за този работник и всички графици, нощен труд, извънреден, ако се получи (без да бъде планиран) и т.н.
...

Подкрепям! Според мен няма особени алтернативи...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група