Регистрация на ЕООД

25.03.2016, 15:00 2591 3

25.03.2016, 15:00
Публикации: 313 / 0
Здравейте, бих била благодарна ако някои се включи и ми разясни стъпките относно регистриране на фирма ЕООД. По скоро ме интересува след като се регистрира и се впише в ТР, издаде се БУЛСТАТ и т н, до момента в които започне да осъществява някаква дейност трябва ли да се правят някакви постъпки.
Тоест регистрира се месец март, ще започне дейност м . юни, за този промеждутък между март и юни някакви документи трябва ли да се подават някъде.
Относно работата по ДДС в НАП след като започне дейност ли трябва да се регистрира? Малко ми е мътно но се надявам с питане и четене нещата да влязат в релси.
#1 | 25.03.2016, 15:09
Публикации: 1187 / 228
Това са сериозни въпроси, особено ако планирате да се регистрирате по ДДС, и към тях трябва да се подходи с нужната отговорност. Въпросите, които задавате в момента са само върха на един айсберг от последващи такива. Не е оправдано за Вас да се водите от форумни наставления - според мен си намерете счетоводител, макар да не са съвсем безплатни...
#2 | 26.03.2016, 19:38
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Докато не сте започнали дейност, нямате никакви задължения да подавате информация където и да било.
Започнете ли, обаче, трябва в 7 дневен срок да декларирате това обстоятелство с формуляр образец ОкД5, с което ще възникне и задължение да се осигурявате като СОЛ по избран от Вас начин (за всички осигурителни рискове или без общо заболяване и майчинство)
Регистрацията по ЗДДС е най-общо по желание или задължителна след достигане на определен оборот от сделки в страната или предварителна при получаване/оказване на услуги на данъчно задължени лица от ЕС.

Материята е сложна, незнанието се заплаща под формата на различни санкции и е препоръчително да последвате съвета на Hrili :smile1:

#3 | 28.03.2016, 15:24
Публикации: 313 / 0
Благодаря за отговорите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група