Болничен след напускане на работа.

13.05.2016, 17:35 3421 2

13.05.2016, 17:35
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
Въпросът ми е следният:
На 16.05.2016г. ще  бъда освободена от работа по взаимно съгласие. Знам, че имам право на болничен след напускане на работа. За колко дни максимално може да бъде този болничен и кога трябва да си подновя регистрацията в Бюрото по труда - веднага след напускането или след като изтече болничния. Същото искам да питам и за НОИ
тъй като преди да започна настоящата ми работа бях регистрирана в БТ и получава обезщетение от НОИ което прекъснах при започването на работа. Кога трябва да се регистрирам в НОИ, за да си ползвам останалите месеци от обезщетението  - когато изтече болничния или веднага след напускането?
#1 | 13.05.2016, 17:42
Публикации: 3326 / 256
Срока на записване в бюрото по труда е 7 работни дни, които започват да текат считано от 16.05.2016г., т.е. крайния срок на записване е до 26.05.2016г. вкл. Срока да се запишете в НОИ е 3 месеца, като в документа, който попълвате има въпрос дали сте ползвали болничен след датата на напускане. За колко дни ще бъде болничния, това може да го каже само лекаря, като Вие имате право да ползвате болничен при стария си работодател до 30 дни считано от 16.05.2016г. Когато се запишете в НОИ в решението ще бъде включен и оставащия период, който имате да ползвате.
#2 | 16.05.2016, 03:04
Публикации: 3 / 0
Здравейте,въпросът ми е следният : Поради оперирано коляно,пуснах болничен след прекратяване на трудовият ми договор. Разбрах.че фирмата вече не съществува. Сега дали НОИ ще ми изплати болничният?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група