Регистация на ЗП като физическо лице или като ЕООД?

19.05.2016, 10:54 3417 2

19.05.2016, 10:54
Публикации: 152 / 5
Здравейте!Доста четох и пак не ми се изяснява този въпрос-предстои регистрация като земеделски производител на ФЛ ,което работи на 8ч. трудов договор .Кое е по-добре да направи-да се регистрира като ЗП ФЛ или като ЕООД.Бихте ли ми нахвърлили основните разлики.Разбрах,че като ФЛ ще отговаря с цялото си лично имущество,а като ЕООД-до размера на капитала.Но относно данъците и осигуровките .....ми се объркват нещата.Става въпрос за обработка на около 2000 дка земя,продажба само на непреработена продукция и регистация по ДДС.Благодаря предварително!
#1 | 26.09.2016, 17:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте,  имам  магазин за пчеларски инвентар и пчелни продукти /фирмата е ЕООД/ и 10 пчелни кошера. Интересува ме като ЗП или на фирмата, на която е и магазина  да регистрирам пчелина, за да имам право да продавам меда, който съм произвела? Кой е по-добрия вариант и  какви са плюсовете и минусите ако е ЗП и ако е ЕООД? Благодаря ви предварително.
#2 | 26.09.2016, 22:12
Публикации: 9299 / 1558
За продажбата на меда - няма значение ФЛ или ЕООД. За да прпдавате мед на краен потребител, трябва да се регистрирате по наредбата за продажба на храни от животински произход /или каквото  да е точното наименование/. Колкото до данъчното облагане на прихода - всичко е въпрос на конкретни сметки. Говорете за това с Вашия счеъоводител.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група