Декл. по чл. 55 между две самоосиг. лица

23.07.2016, 12:57 1971 1

23.07.2016, 12:57
Публикации: 39 / 0
ЗП отдава под наем земеделска техника на ЕООД. ЕООД изплаща наема през второ тримес. на 2016г. В този случай, кой подава декл. по чл. 55? Благодаря предварително!
#1 | 25.07.2016, 09:37
Публикации: 10954 / 1936
В случая няма взаимоотношения между две СОЛ, а между ФЛ-ЗП и ЮЛ-ЕООД. Доколкото при изплащане на наем се издава СИС / вкл. и на СОЛ / платецът на дохода - юридическото лице - удържа и внася данъка като подава и декларация по чл.55 в определените за това срокове.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група