Приключване на трудова книжка

13.07.2016, 20:32 6228 4

13.07.2016, 20:32
Публикации: 233 / 1
Здравейте. Казуса е следения. Работник е назначен на 8 часа но след две години е преназначен на 4 часа. Сега напуска и  предстои оформяне на трудовата му книжка. Как е редно за отработеното на  4 часа  ще му бъде издаден  УП 3. В трудовата му книжка мисля да изчисля прослуженото време само когато е на 8 часа. Колебая се ако изчисля и на 4 часа. А в забележка че трудовият стаж не е равен на зачетения трудов стаж??
#1 | 13.07.2016, 21:50
Публикации: 4400 / 737
Е, ако 4-те часа са по същия (основния) договор трябва да включите и този стаж, а не само по 8-те часа. За времето на 4 часа трудовият стаж е същия като на 8 часа, тъй че смятате от начало до край все едно е на 8 часа (това за ТК).
Ако издавам УП-3, което не е задължително, ако не си го поиска работникът, също бих включил цялото време и на 8 и на 4 часа, със същите дати като в ТК.

А за забележката:
НПОС чл. 40 (4) За времето след 31 декември 2002 г., ако продължителността на осигурителния стаж за лицата, работещи по трудово или по служебно правоотношение, е равна на продължителността на трудовия или на служебния стаж, в трудовата или в служебната книжка при прекратяване на правоотношението се вписва от осигурителя следният текст: "Осигурителният стаж е равен на зачетения трудов (служебен) стаж." Ако в трудовата или в служебната книжка не е направено посоченото вписване, осигурителният стаж се установява с документ по образец, утвърден от управителя на Националния осигурителен институт, издаден от осигурителя.

Щом не са равни не се пише нищо. За последното изречение може да се използват данните от Д1 в РОЛ.
#2 | 13.07.2016, 21:58
Публикации: 4400 / 737
Понеже времето ми за редакция изтече, добавям, че в УП-3 периодите на 8 и на 4 часа ще са на отделни редове, със съответния ОС.
#3 | 14.07.2016, 09:13
Публикации: 1187 / 228
На мен ми допада подобно оформление.   :good:
#4 | 14.07.2016, 10:30
Публикации: 632 / 23
Забележка за неравенство на трудов и осигурителен стаж не правите. Издавате отделно документ, удостоверяващ осиг. стаж- УП-3
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група