Отпуска за втори трудов договор на 2 ч. - 8 дни в месеца, общо 16 часа на месец.

24.11.2016, 09:39 8350 5

24.11.2016, 09:39
Публикации: 94 / 7
Здравейте !
Имам нужда от помощ за пресмятането на отпуската на човек назначен на втори трудов договор на 2 ч. - 8 дни в месеца. Някакси се губя в пресмятането.
Някой може ли да ми помогне ?
#1 | 24.11.2016, 10:00
Публикации: 1187 / 228
Ами бих казал, че му се полагат пряко сили 2-3 дни годишно... Нормата не поставя императивно изискване от сорта примерно пропорционално на работното време и трудовия стаж, но не по малко от еди колко си дни.
#2 | 24.11.2016, 10:05
Публикации: 94 / 7
Аз съм озадачена, защото в трудовия договор на лицето пише че му се полагат 3 дни. Първата колежка преди мен въобще не му е изписвала никакви дни отпуска в предходните години. Втората колежка преди мен му е изписала 2 дни за миналата година и аз просто опитвайки се да изчисля сега за годината дните както написах по горе, удрям на камък и съм раздвоена. Затова реших да помоля за помощ с формула или примерно изчисление от някой колега ТРЗ.
#3 | 24.11.2016, 10:11
Публикации: 1187 / 228
Ами като сте раздвоена, дайте му три, още повече, че така е записано  в трудовия договор. Изчистете му и единия от миналата година в тази. По-добре да ви питат защо сте дали повече, отколкото защо не сте дали - аз лично не знам случай на глобен работодател, който не е ощетил работника...
#4 | 24.11.2016, 10:29
Публикации: 1705 / 207
В края на този линк е обяснено и изчислено:
Колко дни платен отпуск можем да ползваме по втори трудов договор?
Ако сте назначени на втори трудов договор на по-малко от 4 часа, имате право на платен отпуск, за времето, което Ви се признава за трудов стаж. Същото важи и за договор по чл.114 от КТ. Той е основен трудов договор, но правилата за изчисляване на полагаемия отпуск са същите.
Това означава, че ако работите на два часа на ден по допълнителен трудов договор, ще имате право на 3 дни платен годишен отпуск за цялата година. На ден имате 2 часа по 21 дни по национален календар, което прави 42 часа на месец. Приравнявате часовете към дните и получавате колко дни Ви се зачитат за трудов стаж. В случая 42/8=5 дни трудов стаж за дадения месец. За годината ще имате 5*12=60 дни. Като се разделят 60 дни на 30, получавате 2 месеца осигурителен и трудов стаж. Отпуската ще получите по следната формула: 20/12*2=3 дни платен отпуск за цялата година.


 
#5 | 24.11.2016, 15:32
Публикации: 94 / 7
Благодаря на всички отзовали се !   :good:

Лек и ползотворен ден !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група