Обезщетение при прекратяване на трудово правоотношение

13.12.2016, 11:36 3055 4

13.12.2016, 11:36
Публикации: 3 / 0
Здравейте! След 2 год. майчинство от фирмата, където работех ме пуснаха в неплатен отпуск, защото нямало работа. Неплатеният ми отпуск продължи 1,5г. и след това ме съкратиха по чл.328, ал.1, т.3 от КТ/ причина - намаляване обема на работа/. За периода на майчинство нямам изплатени обезщетения за неизползван платен годишен отпуск. Полага ли ми се платен годишен отпуск за периода и ако да как бих могла да изискам изплащането му при положение, че не съм го ползвала? След прекратяване на трудовото право отношение не съм започнала работа. Казаха ми, че имам право да изискам изплащане на 1 работна заплата обезщетение от работодателя за периода от 1 месец тъй като съм останала без работа. Моля за съвет как да постъпя и какви обезщетения имам право да получа. Предварително благодаря!
#1 | 13.12.2016, 11:38
Публикации: 1187 / 228
Полагат ви се всички обезщетения, съгласно КТ. Ако срещнете някакъв проблем, моя съвет е своевременно да се обърнете към Инспекция по труда.
Дано така между другото не сте подписала  някоя и друга молба за платен или неплатен отпуск...
#2 | 13.12.2016, 11:54
Публикации: 3 / 0
Единствено съм подписала заповедта за прекратяване, но в нея няма споменато нищо за изплащани обезщетения. Единствено е написано на коя дата, по кой член е прекратено трудовото право отношение и че е издаден в 2 екземпляра. Реално колко платен отпуск ми се полага за 2г. майчинство?
#3 | 13.12.2016, 11:59
Публикации: 1187 / 228
Ами 40, ако приемем, че това е договорения минимален размер, установен в КТ. Изпитвам съмнения, че за тези 1.5 година неплатен отпуск са ви изчистили и платения без да си имате представа какво точно и кога е станало...
Попитайте деликатно какво точно се е случило и остава в сила горния ми съвет - "палете гуменките" и  в ИТ...
#4 | 13.12.2016, 12:09
Публикации: 3 / 0
Много ви благодаря за бързите отговори! Ще говоря със счетоводителя на фирмата за да видя какво ще ми отговори и дали ще ми изплатят нещо и тогава в инспекцията по труда за принудително плащане. Хубав ден.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група