Болнични на лице с ТЕЛК

03.01.2017, 15:39 3851 1

03.01.2017, 15:39
Публикации: 63 / 0
Здравейте и честита Нова година! :)
Имаме служител с телково решение, получава си и съответната инвалидна пенсия за това. Взема дълъг болничен и му пристига известие от НОИ, че не му дължат обезщетение заради чл.40, ал.1 от КСО. В програмата за болничните сме отразили, че лицето няма 6 месеца осигурителен стаж, тъй като преди постъпването си при нас то е било много по-дълго време безработно и това сме подали като данни в уеб-базата, . Имам няколко питания по този казус и ще бъда много благодарен за които:
1. Правилно ли сме отразили в програмата за болнични, че служителят няма 6 месеца осигурителен стаж, при условие, че то е работило и се е осигурявало в миналото, но тези 6 месеца при постъпването си при нас то реално ги няма назад във времето до настоящия момент и такъв стаж реално не му е вървял преди постъпване на работа?
2. Дължим ли в този случай трите дни болнични от работодател като обезщетение/не ми стана ясно от този чл.40/?

#1 | 03.01.2017, 15:57
Публикации: 63 / 0
п.п Изясни ми се казуса, може да заключвате темата. На първия ми въпрос отговорът се оказа "да", а на вторият пак "да"  :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група