Край майчинство

19.02.2017, 16:24 2132 2

19.02.2017, 16:24
Публикации: 16 / 1
Чудя се,  майчинството ми свършва другия месец.  Детски не получавам,  защото фирмата не работи и не ми издават бележка за доходите.  Само съм осигурена.  Какво се случва когато ми свърши майчинството?  Трябва ли да подавам молба за напускане? Ами ако не искам.  Какво може да  направи работодателя като комуникация между нас няма. Трудовата ми книжка е при мен.  Той не я е поискал.  В какъв срок трябва да ми я обработи и дължи ли ми нещо за това време?
#1 | 20.02.2017, 09:53
Публикации: 6682 / 662
Не получавате детски, защото фирмата не Ви издава бележка? След като сте по майчинство нямате нужда от бележка. В НОИ по служебен път получават информация за това, което Ви се плаща и можете да подадете декларация. Стига да отговаряте на условието за месечен доход на член от семейството - 400 лева.
#2 | 20.02.2017, 21:45
Публикации: 16 / 1
И аз така си помислих,  но не.  Социалните ми казаха че НОИ ми отказва.  За мен е нелогично да съм по майчинство,  да ми имат данните и да ми искат бележка.  Молба съм подала,  но ми се отказва,  не защото доходите ми са повече от 400 лв. А заради тази бележка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група