Обезщетение за неспазено предизвестие

20.02.2017, 10:54 2265 1

20.02.2017, 10:54
Публикации: 85 / 1
ВИП АКАУНТ КОНСУЛТ ЕООД
Здравейте, имам следния случай:
Работник на срочен трудов договор напуска, без да спази предизвестието. Имам молба до работодателя за напускане, Дата на молбата 05.02 в която уведомява, че от 14.02. няма да бъде на работа. Разбират се за обезщетение за не спазено предизвестие, което да се удържи от заплатата. Подготвяме заповед за освобождаване, в която е посочено, че работника дължи обезщетение и т.н. но той не се явява в последния работен ден да я подпише и заминава за чужбина. С две думи имам неподписана заповед за освобождаване, неполучена заплата и неплатено обезщетение /което е повече от заплатата/. Как бихте постъпили в случая?
#1 | 20.02.2017, 13:28
Публикации: 4407 / 737
Ако имате писмено и подписано заявлението, че желае да напуска от определена дата и то е резюлирано от шефа в срок - изпращате заповедта по пощата. Прекратяване с Ув62 от соътветната дата.
Ако имате подписано желание да му се удържи обезщетението за неспазено предизвестие от заплатата - удържате, ако нямате - чакате да дойде да го внесе, евентуално да се съдите.
Заплатата (цялата или остатъка или нищо) я превеждате по сметката му (ако ги превеждате), ако не чакате да дойде да си я получи.

Нещо такова, но нека и знаещите кажат :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група