Ддс при зп

24.01.2012, 19:39 8299 5

24.01.2012, 19:39
Публикации: 23 / 0
Здравейте, мол, ви кажете има ли нещо специфично при отчитането на ддс при ЗП. Предстои ми регистрация по ДДС на ЗП ФЛ  оборота е от продажба на непреработена сс продукция и извършена услуга със сс техника. През 01,2012 надхвърля 50000 лв и трябва да подадем до 14,02,2012 заявлението. За първи път се занимавам с ЗП, ако има нещо специфично моля ви да ме посъветвате какво е и къде да прочета.
#1 | 25.01.2012, 07:10
Публикации: 6403 / 1129
Ако правилно съм ви разбрала, става дума за зърнопроизводител - физическо лице.
По отношение на регистрацията и отчитането по ЗДДС няма особености - извършвате ги като за всеки друг данъчен субект.
Относно това какво да прочетете, не става ясно какво не знаете. Прочетете СС-Селско стопанство, ЗДДФЛ, ЗКПО и следете редовно раздел "Селско стопанство" в този форум, колежката Elisabeth е изключително компетентна и отзивчива и дава ценни насоки.
Успех!
#2 | 25.01.2012, 14:40
Публикации: 23 / 0
Да става въпрос за ЗП - ФЛ. Собственика ми казва че ДДС се внасяло на 6 месеца. Това го чувам за първи път и не го намирам никъде в закона и правилника. До сега не съм се занимавала с ЗП, затова съм притеснена, а трябва да се регистрира по ДДС сега.
#3 | 25.01.2012, 15:17
МамаБожка
Собственика ми казва че ДДС се внасяло на 6 месеца.
това ще е нов измислен закон по ЗДДС от собственика ;D наистина няма нищо по различно от регистрацията по ДДС на въпросния ЗП-ФЛ от обичайните, както и отчитането му
#4 | 25.01.2012, 16:37
Публикации: 23 / 0
Наистина вече ме боли главата от тези собственици на фирми - скъсаха се да ни учат на счетоводство ;D.
благодаря ви и се извинявам за загубеното време. да си готвя заявлението в края на месеца и да го подавам.
Лека вечер
#5 | 25.01.2012, 19:50
Публикации: 296 / 52
Да става въпрос за ЗП - ФЛ. Собственика ми казва че ДДС се внасяло на 6 месеца. Това го чувам за първи път и не го намирам никъде в закона и правилника. До сега не съм се занимавала с ЗП, затова съм притеснена, а трябва да се регистрира по ДДС сега.

Мамооооо,мамоооо (ама не Божке), още един автор на ново счетоводство...
любка67, не се притеснявай да питаш, ако се двоумиш за нещо, тук е мястото да споделяме опит и да задаваме въпроси-няма глупави въпроси, има решение за всичко
лека вечер ти желая, добре дошла винаги при нас
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група