Отчитане на незавършено производство

09.03.2017, 12:13 8615 4

09.03.2017, 12:13
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
моля за малко помощ.
Имам незавършено производство,което се отчита в опр с увеличението си от миналата година в раздел приходи.Като отчета там увеличението ми се увеличават общо приходите,а оттам и счетоводната печалба.Получавам разлика на печалбата и салдото ми по сметка 123.
Моля помогнете,че съвсем се обърках какво да правя!
#1 | 09.03.2017, 12:15
Публикации: 9297 / 1557
Няма начин да се увеличава печалбата. Нали срещу това незавършено производство имате направени разходи?
#2 | 09.03.2017, 12:46
Публикации: 6403 / 1129
Имам незавършено производство,което се отчита в опр с увеличението си от миналата година
?!?
Измененията в продукцията и незавършеното производство са за всяка година по отделно. Какво значи това "с увеличението от миналата"?
Взема се разликата от крайно дебитно и начално дебитно салдо. Положителната е увеличение и отива в прихода. Отрицателната е намаление и отива в разхода.
И се вземат едновременно компенсираните салда на продукцията и незавършеното производство.
#3 | 09.03.2017, 13:24
Публикации: 3 / 0
?!?
Измененията в продукцията и незавършеното производство са за всяка година по отделно. Какво значи това "с увеличението от миналата"?
Взема се разликата от крайно дебитно и начално дебитно салдо. Положителната е увеличение и отива в прихода. Отрицателната е намаление и отива в разхода.
И се вземат едновременно компенсираните салда на продукцията и незавършеното производство.
Да,това имах предвид.Взела съм разликата между крайно дебитно и начално дебитно,която е положителна сума и тя ми е отразена в ОПРто
#4 | 09.03.2017, 13:42
Публикации: 3 / 0
Много ви благодаря за помощта-открих си грешката :blush: :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група