Неизпл.доход за личен труд

13.03.2017, 18:10 2350 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.03.2017, 18:10
Публикации: 319 / 9
Здравейте, управител на ООД се осигурява върху 420 лв, и му се удържат 29,69 лв всеки месец, тъй като дохода го облагаме като личен труд. Тъй като за м.12.2016 г. дохода е изплатен през м.01.2017 г., трябва ли да се посочва в увеличение, в графа - Разходи, представляващи доходи на местни физ.лица ?
#1 | 13.03.2017, 18:57
Публикации: 9365 / 1591
Да, трябва . Личният труд е приравнен на трудово правоотношение само за целите на изчисляване на данъка, а иначе доходът е по облигационно правоотношение.
#2 | 13.03.2017, 19:52
Публикации: 2041 / 249
Също и начислените ,но неплатени възнаграждение и осигуровки по ДУК попадат в обхвата на чл.42 ЗКПО и трябва да се посочат в увеличение на счетоводния финансовия резултат. ДУК се приравнява на трудово правоотношение за целите на КСО, но не и за целите на ЗКПО.
#3 | 15.03.2017, 16:52
Публикации: 319 / 9
Благодаря за отговорите, а ще има ли проблем ако посоча към 31.12.16 дохода за м.12 като платен, въпреки, че осигуровките са платени през м.01.2017 ?
#4 | 15.03.2017, 16:53
Публикации: 319 / 9
А също и данъка по ЗДДФЛ е платен през 2017.
#5 | 15.03.2017, 17:08
Публикации: 9365 / 1591
Благодаря за отговорите, а ще има ли проблем ако посоча към 31.12.16 дохода за м.12 като платен, въпреки, че осигуровките са платени през м.01.2017 ?

Ако посочите дохода за платен не преобразувате нито с него, нито с осигуровките . С осигуровките се преобразува само, ако се отнасят за неплатен доход на физическото лице.
#6 | 15.03.2017, 17:11
Публикации: 6959 / 1022
Не разбрах за какво точно се отнася въпроса на Николаева - за ДУК или за личен труд на съдружник? Във втория случай какво значение имат осигуровките?
#7 | 15.03.2017, 22:24
Публикации: 2451 / 269
Няма преобразуване с осигуровките при възнаграждение на ЛТ на СОЛ
#8 | 16.03.2017, 09:38
Публикации: 9365 / 1591
Няма преобразуване с осигуровките при възнаграждение на ЛТ на СОЛ
:good:
Пояснението е много на място доколкото осигуровките на СОЛ не са разход, за да преобразуваме с тях. Преобразува се само с осигуровки по неплатени доходи на ФЛ , различни от СОЛ .
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове