Граждански договор за търговска помощ

06.04.2017, 17:07 3964 2

06.04.2017, 17:07
Публикации: 324 / 1
                   


Според вас лице назначено в магазин ще има ли проблем ако е назначено с този тип договор.
Става въпрос при проверка от инспекцията по труда.


     ГРАЖДАНСКИ ДОГОВОР
                         за ТЪРГОВСКА ПОМОЩ


Днес между:
1)
И

2)
на основание чл. 30-31  от Търговския закон се сключи този договор, по който страните се споразумяха за следното:


I. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА


Чл. 1. ТЪРГОВЕЦЪТ възлага, а ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК приема срещу възнаграждение да извършва действия свързани с осъществяване на търговска помощ в обекти на фирмата -  обслужване на клиенти, договаряне с доставчици относно срокове и цени на стоки, разпределяне и подредба  на стоките в помещенията , почистване на помещенията , витрини и друга помощ в процеса на работа.


II. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК


Чл. 2. ТЪРГОВЕЦЪТ упълномощава ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК да извършва от името и за сметка на ТЪРГОВЕЦА всички действия и сделки, които обикновено се извършват в мястото, посочено в чл. 1.
 
Чл. 3. (1) За извършване на сделките и действията по чл. 1 и чл. 2 ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК има право на възнаграждение в размер на ======== лв./Словом: ============/
(2) ТЪРГОВЕЦЪТ е длъжен да заплати/заплаща на ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК дължимото възнаграждение от ====== лева  в  срок до първо число на месеца следващ месеца за които се отнася Договора за търговска помощ.
 
Чл. 4. ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК има и следните права:
1. самостоятелно да взема решения за извършване на действията , за които е натоварен от ТЪРГОВЕЦА;
2. да предприема действия по стопанисване и опазване на имуществото на ТЪРГОВЕЦА, предоставено му за изпълнението на този договор;
3. да извършва всякакви правомерни действия, осигуряващи нормалното осъществяване на търговската помощ с оглед стопанския интерес на ТЪРГОВЕЦА от гледна точка действащите в Република България нормативни актове;
4. да получава информация от ТЪРГОВЕЦА за набелязаните от него стопански цели и обусловените от тях насока и начин на извършване на търговската помощ, за която се е задължил;

Чл. 5. (1) ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е длъжен да осъществява търговската помощ, за която се е задължил, лично и с грижата на добрия търговски помощник.
(2) ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК може да възложи на друго лице действията, за които се е задължил само с предварително съгласие на ТЪРГОВЕЦА или ако това е станало необходимо за запазване на неговите интереси и от неизвършването му ТЪРГОВЕЦЪТ би претърпял вреди.

Чл. 6. (1) ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е длъжен да осъществява търговското пълномощие съобразно набелязаните от ТЪРГОВЕЦА стопански цели и обусловените от тях начин и насока на осъществяване на действията, за които е натоварен.
(2) При осъществяване на търговската помощ ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК може да се отклони от целите, начина и насоката на действията по ал. 1, ако това е станало необходимо за запазване стопанските интереси на ТЪРГОВЕЦА и не е било възможно да се вземе неговото съгласие.

Чл. 7. (1) ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е длъжен да дава сметка на ТЪРГОВЕЦА за резултатите от осъществяваната търговска помощ ежеседмично
Чл. 8. (1) В пределите на сделките и действията по чл. 1 и чл. 2, ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е длъжен да не извършва търговска дейност за своя или чужда сметка.
(2) ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК може да извършва търговските сделки по ал. 1 само с изричното съгласие на ТЪРГОВЕЦА.
Чл. 9. При осъществяване на дейността си ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е длъжен да пази търговските тайни и търговския престиж на ТЪРГОВЕЦА.


III. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ТЪРГОВЕЦА


Чл. 10. (1) При условията на чл. 7 ТЪРГОВЕЦЪТ има право да иска и да получава отчет от ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК за осъществените  действия.
(2) ТЪРГОВЕЦЪТ има право да получи всичко, което ТЪРГОВСКИЯТ ПОМОЩНИК е получил по извършените в изпълнение на този договор сделки.
Чл. 11. При неизпълнение на задължението по чл. 8, ал. 1, ако ТЪРГОВЕЦЪТ предпочете да не търси обезщетение за причинените вреди, той има право писмено да заяви на ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК и на съответното трето лице, че счита извършената сделка за сключена за негова сметка.
Чл. 12. ТЪРГОВЕЦЪТ е длъжен да предостави на ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК необходимите средства и информация за изпълнение на този договор.
Чл. 13. ТЪРГОВЕЦЪТ е длъжен да заплати/заплаща на ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК възнаграждение при спазване на чл. 3.
Чл. 14. ТЪРГОВЕЦЪТ е длъжен да заплати на ТЪРГОВСКИЯ ПОМОЩНИК направените разходи заедно с лихвите, както и вредите, които той е претърпял във връзка с изпълнението на този договор.


IV. РАЗВАЛЯНЕ И ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА


Чл. 15. (1) При виновно неизпълнение на задължения по този договор изправната страна има право да го развали при условията на действащото в Република България законодателство.

Настоящият договор се състави в два еднообразни екземпляра - по един за всяка от страните, като всеки от тях има силата на оригинал.


ТЪРГОВЕЦ: ...............                                              ТЪРГОВСКИ ПОМОЩНИК: .................

#1 | 06.04.2017, 17:20
Публикации: 4607 / 786
Ако ИТ заварят "търговския пълномощник" зад щанда сигурно ще имате проблеми.
#2 | 06.04.2017, 18:00
Публикации: 324 / 1
Търговски помощник, просто търся начин да сме по малко виновни, но зная че не е редно,
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група