Напускане по чл. 326

14.06.2017, 07:31 2622 4

14.06.2017, 07:31
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
Имам следния казус: искам да напусна и да започна на нова работа. Проблемът ми е ,че към момента работодателят ми не е в страната. На кого трябва да дам предизвестието и реално има ли кой да ме освободи докато не се върне?
#1 | 14.06.2017, 09:49
Публикации: 6403 / 1130
Ако фирмата не се състои само от работодателя Ви, може да внесете предизвестнието на счетоводителя, на офис мениджъра (секретарката) или на друг колега от офиса.
За това не е необходимо съгласието на работодателя. То се изисква само за оттегляне на предизвестието преди изтичане на срока му.
#2 | 14.06.2017, 15:49
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
Благодаря за бързия отговор.
Аз искам да напусна без да отработвам целия срок. С молба по взаимно не знам дали може да стане също.
Всички счетоводни дейности се извършват от външна фирма.
Реално на заповедта за прекратяване на договора нали трябва да има подписа на работодателя? В такъв случай имат ли право от счетоводната фирма да ме освободят? Не знам до колко имат право да представляват фирмата. Предполагам, че след като на договора има подписа на работодателя, то същото би трябвало да бъде и със заповедта.
#3 | 14.06.2017, 16:17
Публикации: 4400 / 737
Принципно е така, трябва работодателят да подпише. Може да питате в счетоводната кантора как да постъпите, ако няма никакъв друг персонал (кой замества работодателя?) , може пък да имат някакво пълномощно, кой знае. Както и първо да опитате да се свържете с работодателя, надявам се напускането не е толкова спешно от днес за вчера :)
#4 | 14.06.2017, 16:28
Публикации: 3 / 0
Мерси за отговора.
В момента няма друг от персонала, който да представлява управителя. Всички сме прости работници  :(
По-спринцип е за след 1 седмица. Явно ще трябва да се свържа с фирмата и да видим какво ще се прави.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група