Право на данъчен кредит за разходи по експлоатация на лек автомобил 6+1 места

07.12.2017, 11:53 3427 3

07.12.2017, 11:53
Публикации: 43 / 0
Здравейте,
имаме закупен от физическо лице лек автомобил - 6+1 места /по свидетелство за регистрация/.Ще се използва само за основната дейност на фирмата - търговия със  стоки.Имаме ли право да приспадаме данъчния кредит за гориво, резервни части и др. разходи, при положение, че се води 6+1 места?
#1 | 08.12.2017, 12:12
Публикации: 43 / 0
Сега ми донесоха договора за продажба и се оказа, че е закупен на застрахователната стойност 500 лв.В такъв случай, след като е под прага на същественост, задбалансово ли го завеждам, без да го включвам в САП и да начислявам амортизации.
#2 | 08.12.2017, 13:47
Публикации: 6403 / 1129
Здравейте,
имаме закупен от физическо лице лек автомобил - 6+1 места /по свидетелство за регистрация/.Ще се използва само за основната дейност на фирмата - търговия със  стоки.Имаме ли право да приспадаме данъчния кредит за гориво, резервни части и др. разходи, при положение, че се води 6+1 места?
След като придобитият от Вас автомобил не отговаря на определението за "лек автомобил", дадено в §1, т. 18 от ДР на ЗДДС:
Скрит текст :
не се прилага и ограничението на чл. 70, ал 1, т. 5 от закона.
Скрит текст :
Това значи, че можене да ползвате данъчен кредит за гориво, резервни части, ремонт и др.
#3 | 08.12.2017, 13:49
Публикации: 6403 / 1129
Сега ми донесоха договора за продажба и се оказа, че е закупен на застрахователната стойност 500 лв.В такъв случай, след като е под прага на същественост, задбалансово ли го завеждам, без да го включвам в САП и да начислявам амортизации.
Защо задбалансово?
Аз, например, ползвам в 601 аналитична подсметка "Активи под прага на същественост".
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група