Изплащане на аванс

18.10.2017, 18:54 5228 4

18.10.2017, 18:54
Публикации: 136 / 2
напускам сегашната си месторабота ,но м.октомври го работя като предизвестие.Досега на 1 число на всеки ми превеждаха по банка аванс и на 2-ро число следващия месец остатъка от заплатата.На 15 октомври не получих аванс и на въпроса ми защо?...се опитаха да ме пеметнат ,че авнсите били не за текущ месец ,а за следващ,та аз съм си получила моя на 15 септември .Явно ще се наложат дебати,защото в извлечението от банката и смс,които съм получавала са ясни за кой месец се отнасят....Но може ли да ме насочите към нормативна уредба,където се цитира за авансите и въобще има ли такъв вариант какъвто те ми обясняват-м.9 взимам аванс за м.10 ?благодаря предварително за отговорите! :smile1:
#1 | 18.10.2017, 19:22
Публикации: 6403 / 1130
Трябва да изискате Вътрешните правила за работната заплата и така ще си изясните дали Ви "премятат" или Вие се заблуждавате.
В чл. 22, ал. 4 НСОРЗ са посочени следните елементи на вътрешните правила за работната заплата:
1. системи и методи за оценка на работните места и на длъжностите;
2. групиране на длъжностите по длъжностни нива и квалификационно-образователни изисквания;
3. правила и процедури за определяне и изменение на основните работни заплати;
4. правила и процедури за оценяване на трудовото изпълнение;
5. системи на заплащане на труда;
6. правила и процедури за определяне на индивидуалните работни заплати;
7. редът за събиране, обработване, съхраняване и използване на информация и документи, необходими за изчисляване на полагащите се брутни и нетни трудови възнаграждения;
8. редът и начинът за изплащане на работната заплата.

Ако имате съмнение и не ви представят такъв документ, може да се обърнете към ИТ.
#2 | 18.10.2017, 19:29
Публикации: 4408 / 737
Това, което се сещам е в КТ: "Трудовото възнаграждение се изплаща авансово или окончателно всеки месец на два пъти доколкото не е уговорено друго." Останалото (суми, дати, месеци) може да се регулира във вътрешни правила или ТД.

Все пак, дори и да не получите аванс, после ще получите цялата заплата.



#3 | 18.10.2017, 19:41
Публикации: 136 / 2
извинявайте -аванса се плаща на 15-то число...
#4 | 18.10.2017, 19:42
Публикации: 136 / 2
 :good: благодаря виии!!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група