Сметка за пращане на прин.вземания

12.12.2017, 10:00 2772 4

12.12.2017, 10:00
Публикации: 1231 / 73
Здравейте,пак съм оплескала нещата.Преди няколко месеца на мой близък от КАТ са направили глоба с електронен фиш.Аз направих платежното и ги внесох парите,но сега се оказва ,че парите не са стигнали където трябва ,защото съм объркала една цифра в номера на фиша.И получихме известие от НАП ,че парите са за разпределение от публ.изпълнител-вид сметка 1722.
Сега много бързо трябва да оправя нещата.Обаче се чудя по коя сметка да плащам-гбобата с ел.фиш е от МВР Пазарджик,а лицето е по л.к. в София.По коя сметка трябва да ги преведа -София или Пазарджик?
#1 | 12.12.2017, 11:17
Публикации: 6403 / 1130
Логиката е, че всички задължения се трупат по ЕГН, т.е. по постоянен адрес. Няма ли цитирана сметка в този фиш?
#2 | 12.12.2017, 12:39
Публикации: 1705 / 207
Надявам се този линк да Ви е от полза:
Изисквания при попълване на платежен документ за погасяване на задължение по фиш/ наказателно постановление за извършено нарушение по ЗДвП

За глоби по електронни фишове, наложени от органите на „Пътна полиция“ – МВР за нарушения на Закона за движението по пътищата, сметката е:

На името на: МВР
BG 64 BNBG 9661 3100 1477 01

Източник: http://m.btvnovinite.bg/article/bulgaria/kak-da-platim-globata-si-ot-kat-prez-internet.html
#3 | 12.12.2017, 13:19
Публикации: 1705 / 207
Банкова сметка за глоби на КАТ
Справка може се направи онлайн с помощта на персонален идентификационен код или в офис на НАП по постоянен адрес на гражданите.

От тези линкове излиза, че след срока за доброволно плащане се плаща по сметка на НАП по постоянен адрес на ФЛ.
http://www.minfin.bg/bg/1184
#4 | 12.12.2017, 13:49
Публикации: 1231 / 73
Благодаря Ви.Платих го по адресна регистрация-т.е по сметката на НАП София.Утре ще проверя ,дали сумата вече е разнесена и задължението е оправено.И това при положение,че веднъж вече го платих-даже с отстъпка.Ама като съм кьорчо и съм сгрешила номера на фиша.Не ми се разправя да ходя/дори не знам и къде/ да се разправям и да доказвам,че вече е платено.А,като не е по съответния номер,защо не са върнали поне парите?Не им ли висят по сметките?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група