Заличаване на обр.1 и 6- граждански договор

19.12.2017, 11:06 2473 2

19.12.2017, 11:06
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
извинявам се предварително ако въпросът ми се стори на някого банален, но ще съм благодарна ако получа отговор.
Преди 6 месеца е сключен договор за извършване на услуги с лице, което декларира устно, че се осигурява и на друго място. Възнаграждението й по договора за услуги е 300лв. Тъй като е заявила, че се осигурява и на друго основание, са начислявани и удържани осигурителни вноски. Тъй като услугите ги извършва за цял месец, програмата изчислява на база среднодневен осигурителен доход колко дни е в осигуряване и закръгля дните на долу или нагоре в съответствие с това дали е под или над 0,5. След проблем със здравноосигурителните й права, ни носи справка от НАП. Там, където дните са закръглени към по-малко, от НАП са отметнали, че са ок, но там където са закръглени към един цял ден (при 0,98 части от него) има разминаване от няколко стотинки и са й казали за тези месеци да заличим информацията, която фирмата е подала за нея, а тя да подаде декларация №7 и да си внесе осигуровки. Оказа се, че тя не е била осигурявана на друго основание. Въпросът ми е, след като сега се устоновява, че тя няма друг осигурителен доход, не е ли редно да се заличат всички 6 месеца и тя да си подаде декларация №7, започавайки от първия, а не от този, в който има разминаване с няколко стотинки ( и без това няма нито един пълен месец в осигуряване). След като залича с обр.1 нейните записи, до 30.04.2018 ли мога да коригирам обр.6? А разликата, която ще се получи в ДДФЛ може ли да я декларирам с декларация по чл.55 ЗДДФЛ за четвърто тримесечие? Или има друг по-правилен начин, по който трябва да процедирам?
Благодаря предварително!
#1 | 04.04.2018, 12:10
Публикации: 3 / 0
в декл.1 обърках дните за 2016 год.как даги оправя
#2 | 04.04.2018, 12:11
Публикации: 11974 / 2191
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група