Отчуждаване на имот влиза ли в обхвата на ЗДДС

02.01.2018, 13:37 1536 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.01.2018, 13:37
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
При отчуждаване на УПИ в полза на Община, следва ли да се издаде фактура с включен ДДС? Доставчик по сделката е юридическо лице, регистрирано по ЗДДС.
#1 | 02.01.2018, 14:08
Публикации: 6324 / 1029
Съгласно чл. 45, ал. 5, т. 1, прехвърлянето на собственост върху УПИ не е освободена доставка.
Следва да издадете фактура с начислен данък.
#2 | 02.01.2018, 14:21
Публикации: 2 / 0
Благодаря Ви!!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове