Декл по чл55

02.01.2018, 12:19 3291 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.01.2018, 12:19
Публикации: 152 / 1
До 3-тото трим.е удържан ДОД и е подавана д-ция по чл 55 при сключен ГД.
За 4-тото трим.удържа ли се ДОД и подава ли се декл.55 ,или физ.лице си
внася данъка,не подава д-ция 55,а подава ГДД почл 50?
#1 | 02.01.2018, 12:31
Публикации: 3507 / 502
Може да се удържи по желание на лицето. Д55 мисля (по спомен), че не се подаваше за 4-то тримесечие. Във всички случаи лицето си подава ГДД. Вие подавате чл. 73.
#2 | 02.01.2018, 12:35
Публикации: 6365 / 1054
Чл.65. (13) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Не се удържа и внася авансов данък по чл. 43, ал. 4, чл. 44, ал. 4 и чл. 44а, ал. 1 за доходи, придобити през четвъртото тримесечие на данъчната година, освен когато лицето, придобиващо дохода, писмено декларира пред предприятието или самоосигуряващото се лице - платец на дохода, че желае удържане на данък. В тези случаи удържаният данък се внася от платеца на дохода в срок до 31 януари на следващата година.
#3 | 09.01.2018, 08:21
Публикации: 5 / 0
Аз мисля, че за гражданските договори и за дивидентите изплатени на местни ФЛ, ако данъка е удържан през 4-тото тримесечие по желание на лицето за ГД и ако решението за разпределянето на дивидента е през четвъртото трим., се подава Декл.по чл.55 и после справка по чл.73, срока на която тази година е до 15.03.2018. За ЧФЛ и за наемите мисля не се подава Декл.по чл.55 за четвъртото тримесечие, тя играе роля на годишна декларация, но мисля пък е до 31.01.2018. Данъка се внася до 31.01.2018г. Нали така?
#4 | 11.01.2018, 12:08
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Имам ФЛ регистрирано по ДДС и отдава под наем обект /магазин на които притежава 1/2 и.ч., а  останалата част е на други наследници / на фирма.  ФЛ регистрирано по ДДС издава фактура на фирмата  за неговата част от наема и начислява  ДДС , а фирмата от своя страна подава Декларация по чл.55 и декларира данък за целият наем на обекта.
 Пример: наем по договор е 2000,00 лв ,на ФЛ регистрирано по ДДС  е 1000,00лв., то издава фактура  : ДО -1000,00 лв, ДДС- 200,00лв, обща стоиност 1200,00 лв.
Фирмата използва фактурата и подава Д.55 - 180,00 лв  -Данък . Според вас правилно ли е така?
Благодаря ви !
#5 | 11.01.2018, 13:01
Публикации: 87 / 2
Според мен данъка в декларацията по  чл.55 е 90лв./само за частта на физ.лица собственици/. Регистрираното по ДДС ще си включи този доход в неговата декларация и е си го внесе. Така мисля аз.
#6 | 11.01.2018, 18:53
Публикации: 299 / 14
Със 100% сигурност за дивиденти, доходи от наем и т.н. се подава декларация за 4-торо тримесечие, аз лично подобен род данъци си ги удържам през цялата година, накрая в годишната на СОЛ нищо не плащам.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група