Освобождаване по чл. 71

27.03.2012, 14:55 12714 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.03.2012, 14:55
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
За освобождаване по чл.71 може ли човек да се регистрира в бюрото по труда, какво обезщетение ще получава и за колко време?
Изобщо изгодна ли е тази позиция за работника или е по-добре да си тръгне по взаимно съгласие от гледна точка на бюрото по труда?
#1 | 27.03.2012, 14:57
Публикации: 3167 / 247
В никакъв случай по взаимно съгласие. По изгодно е да бъде освободено на основание чл.71 от КТ. Обезщетението ще е според осиг.стаж и осиг.доход.
#2 | 27.03.2012, 15:11
Публикации: 7 / 0
Т.е. да разбирам, че ще получавам например за 5 години стаж 6 месеца обезщетение по 60% от средното брутно възнаграждение за последните 24 месеца, нали?
#3 | 27.03.2012, 15:35
Публикации: 3167 / 247
Да, върху осиг. доход 24м назад. 60% от средния доход за тези 24месеца.
#4 | 27.03.2012, 19:17
Публикации: 7 / 0
Благодаря за информацията!
#5 | 17.01.2018, 23:35
Публикации: 3 / 0
Колеги   ,  остана ли валидно   при съкращаване по чл.71  ( през 2018) лицето да има  пълни права  като безработен
#6 | 18.01.2018, 06:00
Публикации: 7225 / 1079
КСО, чл.54б, ал.3, колега.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове