Сумарно изчисл. раб. време и отпуски

22.05.2018, 16:27 1965 3

22.05.2018, 16:27
Публикации: 56 / 1
ако на работник се разреши  5 дена платен отпуск и той работи така:
п в с ч  п с  н  п -дни от седмицата, п-понеленик,в-вторник, с-сряда, ч-четв., п-петък,с-сбот
1 2 3 4  5 6  7 8 - дати от календара
р п р п п р  р р - смяна р- за работи, п за почива
то работника че остсъства 1-8  число или в календарни дни 8 , дни в отпуск 5
работника НЯМА ДА ОТСЪСТВА от понеделни до петък, защото за това време има да дава ( работи ) само 3 дни и не може да си ползва разрешената отпуска
Моля за мнение
#1 | 22.05.2018, 16:58
Публикации: 1187 / 228
Според мен, има два варианта, доколкото разбрах обяснението. При единия, работника си пуска платен отпуск за периода на работни дни по график от понеделник до петък и ползва разчетените дни, колкото са, дори да се разминават с календарните(и важното уточнение, че платеният отпуск може да бъде само в работни дни по календар). Този момент не е уреден изрично, поне аз не мога да се сетя за някаква норма, или категорично становище.
Другия вариант - чистите му 5 дни от понеделник до петък плътно, после пак си върви графика както си е и при спазване на изискванията за междудневни, междуседмични почивки и продължителност на работното време. Тука има опасност пък работника да ви каже "Ама аз за периода 1-8 имам по график по-малко работни дни, отколкото платен отпуск ми чистите и ме "удряте" с дните"....
#2 | 22.05.2018, 17:54
Публикации: 1302 / 183
Бих си му пуснала 5 дни от понеделник до петък, както си е по редовната смяна и после ще му размествам графика, за да го докарам до часовете на месеца (да няма "недоработка" или извънреден труд).
Успех и късмет!  :good:
#3 | 23.05.2018, 22:11
Публикации: 56 / 1
Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група