Покана за акт при подаване на ДДС по пощата

20.07.2023, 19:21 651 2

20.07.2023, 19:21
Публикации: 147 / 0
Здравейте, фирма е заличена и последната ДДС декларация я подадохме по пощата на 14то число, в НАП ДДС-то е входирано на 15-то. Данъчната каза, че ще имаме Акт за неподадено ДДС в срок. Беше й обяснено, че се гледа датата на клеймото, като тя се съгласи. Днес дойде покана от НАП, чета Чл. 23, ал 2 от ДОПК и продължавам да мисля, че сме в срок, след като е изпратено по пощата на 14-ти. Сега какво следва, варианта е да ни съставят АУАН и да обжалваме или да се говорим отново с данъчната? За доказателство какво трябва да пазя, освен бележка от пощата кога е подадена СД?
#1 | 20.07.2023, 20:13
Публикации: 4400 / 737
Според чл. 24 сте прави вие. Поканата за какво ви "кани"? Напишете писмо с вашето становище, с извадка от ДОПК и копие на бележката от пощата и й го пратете на нея с копие до шефа на ТД НАП.

АУАН на кого ще бъде съставен?
#2 | 21.07.2023, 11:01
Публикации: 11974 / 2191
При ликвидация на фирма всички декларации, които следва да се подадат в законоустановения срок след датата на заличаване се изпращат на имейл на съответната НАП, придружени с копие на пълномощно на упълномощеното лице. Връщат веднага входящ номер за получени документи, а впоследствие и за приети от НАП. В последно време имам няколко ликвидации и съм си изяснила тази практика. Не ми е известно да се пращат нещата по пощата. Все пак може да е допустимо, не споря. Няма написана някъде тази процедура и човек доста се лута първия път.
Иначе да, би трябвало да се приеме за дата на изпращане датата на пощенското клеймо, но оттам нататък следва това, което се е получило.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група