Срок за назначение

23.05.2018, 19:44 1774 2

23.05.2018, 19:44
Публикации: 2 / 0
Здравейте. Имам затруднение с набирането и може би тълкуването на информация (прочетох ЗДСЛ). Имам интерес към няколко конкурса за държавен служител, но тъй като съвпадат с летния период, през който имам планирани пътувания, много се притеснявам да не се поставя в неудобна ситуация. Конкретният ми въпрос е при евентуално спечелване на конкурс (дай Боже!) какъв е срока за постъпване на държавна служба и до колко време може да се отлага? Благодаря!
#1 | 23.05.2018, 20:21
Публикации: 4400 / 737
Чл. 10д (10) В 14-дневен срок от представянето на протокола по ал. 7 органът по назначаването издава акт за назначаване на кандидата, който е класиран на първо място. Когато за заемането на длъжността се изисква достъп до класифицирана информация, актът за назначаване се издава в 14-дневен срок от получаване на разрешението за достъп.
(11) Ако назначеният служител не встъпи в длъжност или не положи клетва съгласно чл. 14, органът по назначаването издава акт за назначаване на следващия класиран кандидат.

Чл. 14. (1) Постъпването на служба става в 10-дневен срок от датата на издаването на акта за назначаване, което се удостоверява писмено. Служебното правоотношение възниква от деня на встъпване в длъжност.
(4) Ако назначеният служител не положи клетва или не встъпи в длъжност в срока по ал. 1 по уважителни причини, органът по назначаването определя със заповед нов срок за встъпване.


Вероятно има и други текстове около тези. Горните намерих по ключова дума "срок", може би и "назначава" ще свърши работа.
#2 | 23.05.2018, 20:31
Публикации: 2 / 0
bobo, сърдечно благодаря за отговора!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група