Моля за съвет /освобождаване по кой член/

15.02.2019, 14:53 1971 4

15.02.2019, 14:53
166983
Здравейте ,имам следният проблем .Служител съм с 12 години стаж ,последната месторабота ме освободиха по взаимно съгласие чл.325 т.1 (в тази фирма имам 5 години стаж ,осигурявана съм на 550 лв) ,та днес бях в Бюрото по труда направих си регистрация и жената ме посъветва ако имам вариант да подпиша договор в някоя фирма за кратък срок 7-10 дни и след това те да ме освободят по член по който ще получавам по високото обезщетение от НОИ.

Въпроса ми е по кой член би следвало да ме освободят в бъдещата фирма ?
#1 | 15.02.2019, 15:07
Публикации: 674 / 25
Правилно са Ви казали.Но не мислите, ли че човек със стаж 12 години по една професия ще бъде по-полезен като активен в икономиката, на пазара на труда.А не да си стои вкъщи с доход от 150-170 лв. месечно.И за Вас ще е по-добре финансово да работите.Препоръчвам Ви да си намерите работа, а не да търсите вратички в законите как без да работите, за да получавате пари.Все пак тези пари идват от данъкоплатците.Ако сте зле със здравето или се налага да се грижите за ваш близък, е друг въпрос.Тогава ще Ви трябват време и пари, за да живеете.В крайна сметка работете и нещо, което не е по специалност.Но просто търсете варианти да се трудите.
#2 | 15.02.2019, 16:49
Публикации: 11934 / 2174
днес бях в Бюрото по труда направих си регистрация и жената ме посъветва ако имам вариант да подпиша договор в някоя фирма за кратък срок 7-10 дни и след това те да ме освободят по член по който ще получавам по високото обезщетение от НОИ.


Все се питам тези служители на кого служат ? Уж са държавни, ама пет пари не дават за нея.
#3 | 15.02.2019, 16:57
Публикации: 84 / 12
Аз пък все се питам защо трябва да има значение дали човекът е освободен по негово желание или не. Нали си има ограничения във времето за обезщетение съгласно стажа.
Не всички уволнени по чл. 325 са освободени по ТЯХНО желание. После питаме защо някои се чудят как да прецакат държавата. А тя ни цака по всички възможни начини.
#4 | 15.02.2019, 17:13
Публикации: 11934 / 2174
Не всички уволнени по чл. 325 са освободени по ТЯХНО желание.

Вярно е това, както е вярно и , че много от напусналите по ТЯХНО желание отиват другаде и напускат не по тяхно вече желание или по тяхно желание ги освобождаваме "не по тяхно желание". Тя темата е безкрайна...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група