Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ

22.02.2019, 11:07 4103 12
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.02.2019, 11:07
Публикации: 43 / 0
Привет! В ЗДДФЛ в сила от 01/01/2019, чл. 73, ал. 6 регламентира вече да се включват и сумите, изплатени по трудови договори + осигуровки. Въпросът ми е дали за тези доходи, изплатени през 2018 трябва сега да се подава информация? И ако не - какво е правното основание, нали новият закон е в сила от 01/01/2019?
#1 | 22.02.2019, 11:11
Публикации: 150 / 22
Отнася се за доходи и осигуровки за 2019г.,когато през 2020г.ще се подава справката и срока тогава ще бъде 20.02.,ако разгледате сегашната справка по чл.73 и прочетете указнията,няма къде да се отразят
#2 | 22.02.2019, 11:36
Публикации: 43 / 0
Благодар Ви за отговора. Да, прегледах справката и не открих подгодяща графа за трудови договори. Започнах да се чудя, тъй като новият срок 28/02 се въвежда за справката за 2018-та, а пък ал. 6 за справката за 2019-та и се обърках тотално...
#3 | 22.02.2019, 11:50
Публикации: 134 / 14
Новият срок също важи от догодина.
#4 | 22.02.2019, 12:46
Публикации: 43 / 0
Прав/а сте. За 2018 -та е до 15/03/2019 г. Явно много бързам с промените :)
#5 | 25.11.2019, 11:56
Публикации: 59 / 0
Колеги, и аз имам въпрос във връзка с чл. 73 ал. 6. Работя в предприятие с над 1300 души. Как точно ще стане подаването на тази информация според вас - поименно или сумарно за всички.
#6 | 25.11.2019, 15:29
Публикации: 1866 / 367
teri1963, поименно се подава справката по чл.73 ал.6. Предполага се, че след като имате 1300 на трудов договор работещи, работите и с подходящ ТРЗ софтуер. Програмистите ще разработят актуализации на програмите след като НАП публикува                                    спецификациите /изискванията/ за справките по чл.76 .
Идеята е, след подаването на въпросните справки, в ГДД на ФЛ да се появат тези данни, а ФЛ само да сравнят и евентуално да подадат, ако имат и други доходи ГДД по лесно.
#7 | 25.11.2019, 15:51
Публикации: 59 / 0
Благодаря! :good:
#8 | 26.11.2019, 05:13
Публикации: 1866 / 367
https://nap.bg/news?id=4107
Вижте и самата справка по чл.73 ал.6 на сайта на НАП какви данни ще се изпращат.
#9 | 29.11.2019, 08:47
Публикации: 110 / 0
Добро утро , колеги! Искам да се консултирам с вас относно предоставени  ваучери на персонала ,ежемесечно в размер на 60 лв. Ще се включват ли в справката по чл. 73 като облагаем доход. Аз мисля, че не, но все пак ви моля  за вашето мнение. Благодаря!
#10 | 29.11.2019, 15:02
Публикации: 2948 / 398
Ако ваучерите са до 60 лв и ако са спазени останалите условия - тогава са необлагаеми и раздаването им не се отразява в чл. 73. Може и да не се включват във ведомостта за заплати.
#11 | 29.11.2019, 15:06
Публикации: 110 / 0
Да  всичко е спазено. Благодаря !
#12 | 18.12.2019, 10:44
Публикации: 8 / 4
Идеята е, след подаването на въпросните справки, в ГДД на ФЛ да се появат тези данни, а ФЛ само да сравнят и евентуално да подадат, ако имат и други доходи ГДД по лесно.
Идеята е добра, реализацията отново е лай**на, типично по български. Вместо да си прочетат тия данни от обр.1, те разбира се предпочитат да нагърчат хората с още една простоия, срокче, глобичка, попълване на едни и същи неща на сто места.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове