Годишният финансов отчет на микропредприятиe в ТР – какво съдържа

28.03.2019, 08:02 2096 3

28.03.2019, 08:02
Публикации: 298 / 14
Здравейте,
Чета тука:
https://www.kik-info.com/novini/novini-i-akcenti/Godishniyat-finansov-otchet-na-mikropredpriyatiyata-sadarzhanie-i.118437.php
и направо се хванах за главата. В смисъл след като го изчетох текста все още се чувствам объркан.
Имаме микропредприятие, на мен Делта ПРО ми генерира всичките отчети и справки в съкратен вид. Въпросът е какво да занеса в ТР като документи?
От статията ми се стори, че може да мина само с:
1. съкратен Баланс
2. съкратен ОПР
3. счетоводна политика
това е!
Значи ли, че ОПП, ОСК, Справка ДА и т.н. - няма нужда да ги публикуваме? (след като ТР се срива, а и самите им методи на работа, където всички могат да ти следят бизнеса не ми допадат. Затова питам. Пък и да спазим закона!)
#1 | 28.03.2019, 08:52
Публикации: 11974 / 2191
Ако се зачетеш още по-внимателно ще се улесниш и повече. :smile1:
Ще минеш и само с един съкратен баланс без нищо друго .
#2 | 28.03.2019, 14:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Не проблем Отчети в ТР.... защото може да минеш и с съкратен вариант. НСИ - е по-голям проблем.... защото трябва да попълнеш баланс и отчет ПхРх в "пълен" вариант... Поне аз така мисля,,,
#3 | 28.03.2019, 21:33
Публикации: 298 / 14
Здравейте! Не проблем Отчети в ТР.... защото може да минеш и с съкратен вариант. НСИ - е по-голям проблем.... защото трябва да попълнеш баланс и отчет ПхРх в "пълен" вариант... Поне аз така мисля,,,
@delphine - правилно ме е разбрала. аз просто не искам да подавам много информация в ТР, защото после там тя става публично достъпна, и докато бизнеса е 100% легален, то не всички гледащи са добронамерени. Питали сме за заличаване на данните, но в местния ТР мърморят и не им се занимава много.
НСИ-то го направих вече, там там са около 9 справки (каквото там ги водят) включително ТРУД (която при мен се вади от ТРЗ ПРО). Това като страничен коментар и може би аз съм мързелив, но Делта ПРО отново се доказа, когато се генерират баланс, опр и т.н. по форма за НСИ  "в хил. лева". Неща от сорта на 224 + 1 = 226 :D
Явно че, от закръглянията ама с години една и съща грешка я виждам да се повратя. Както и да е.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група