Регистрация по ЗДДС по чл.101 и чл. 97а, ал.2

16.05.2019, 14:03 884 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.05.2019, 14:03
Публикации: 11 / 0
Здравейте, имам  фирма, която е регистрирана по ЗДДС на осн. чл. 101, ал.1 -по избор. Сега обаче ще извършва доставка на услуги на клиенти от ЕС. Трябва ли вече като има рег. по ДДС на осн. чл. 101 , да подава заявление за регистрация и на осн. чл. 97а, ал.2 от ЗДДС? И ако е така как ще подава информацията в дневник продажби - вчсики издадени фактури както досега или тези за ЕС се подават отделно? Благодаря предварително?
#1 | 16.05.2019, 14:17
Публикации: 9299 / 1583
ППЗДДС
Чл. 73
(5) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2010 г., в сила от 01.01.2010 г., доп. - ДВ, бр. 24 от 2017 г., в сила от 21.03.2017 г.) Лице, регистрирано на основание чл. 96, 97, 98, 99, 100, 102, 132, 132а или 133 от закона, се счита за регистрирано и на основание чл.97а от закона


Регистрацията Ви е по чл.100 , а не 101 ?
#2 | 16.05.2019, 14:32
Публикации: 11 / 0
Много се извинявам по чл. 100 е да. Благодаря много за бързия отговор. В такъв случай в дневник продажби би трябвало да си включвам всички издадени фактури както досега и да имам право на ДК по доставки от от БГ фирми нали?
#3 | 16.05.2019, 15:08
Публикации: 9299 / 1583
Да. :smile1:
#4 | 16.05.2019, 15:37
Публикации: 11 / 0
ок, благодаря ти много. Лек и успешен ден!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове