Работно облекло счетоводител

20.10.2016, 16:42 5477 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.10.2016, 16:42
Публикации: 13 / 1
Здравейте ,
Ако едно лице е счетоводител т.е не е главен счетоводител има право на представително като на учителите без фактура  или на работно облекло с фактура как го тълкувате.
Другият ми въпрос е има ли възможност по преценка на директора да се закупят за нова година шоколади за децата в училището и шоколадова почерпка   за учителите което да е от бюджета  да не е за сметка на СБКО .Как процедирате колеги ?
#1 | 20.10.2016, 17:12
Публикации: 2901 / 391
Шоколадите - храна по 6012 §10-11. Шоколадовата почерпка - храна или ВУ, зависи какво пише във фактурата, но така написано ще е от фонда СБКО, плюс данък. Измислете го, че е за нещо друго, не учителите.
#2 | 28.11.2016, 10:26
Публикации: 7 / 0
В Наредба № 1 от 2012 гтодина ясно е казано, че преставителното облело е за педагогическият персонал
#3 | 28.11.2016, 10:40
Публикации: 404 / 10
Съгласно чл. 219, ал. 4 на ЗПУО на счетоводителите се полага представително облекло.
#4 | 30.11.2016, 09:31
Публикации: 1525 / 167
Има нова Наредба:
НАРЕДБА № 14 ОТ 16 НОЕМВРИ 2016 Г. ЗА ПРЕДСТАВИТЕЛНОТО ОБЛЕКЛО НА ЛИЦАТА ОТ ИНСТИТУЦИИТЕ В СИСТЕМАТА НА ПРЕДУЧИЛИЩНОТО И УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ
Скрит текст :

§ 3. Наредбата влиза в сила от 1 януари 2017 г.
#5 | 20.06.2019, 15:30
Публикации: 1 / 0
ииии
При смърт на учител, удържа ли се сума за неизползвано предствително облекло?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове