Осчетоводяване на фактура за отпадъци

22.08.2019, 14:21 830 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.08.2019, 14:21
Публикации: 1 / 0
Колеги моля за съвет .Ако една организация, нерегистрирана по ДДС продава отпадъци, то фактурата която издава е опростена, но какво основание се записва, трябва ли да бъде записано обратно начисляване по 163а ал.2 по отношение на получателя, или само текста, който касае нерегистрираните лица - основание за неначисляване на ДДС - чл.113 ал.9 от ЗДДС? Да уточня фирмата получател е регистрирана по ЗДДС. И за осчетоводяването фирмата получател прави ли протокол по чл. 117 Благодаря предварително!
#1 | 22.08.2019, 15:22
Публикации: 16 / 0
Фактурата не е опростена, а е фактура с обратно начисляване на ДДС на основание чл. 163а ал.2, Фирмата получател си прави протокол, но Вас това не Ви бърка.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове