Продажба на дружествени дялове

11.09.2019, 08:56 645 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.09.2019, 08:56
Публикации: 609 / 25
В ЕООД ЕСК е търговско дружество ЕООД. ЕСК продава своите дружествени дялове на физическо лице. Ясно е, че сделката е освободена по ЗДДС - финансова услуга е. Трябва ли задължително да се съставя фактура?
#1 | 11.09.2019, 09:10
Публикации: 184 / 21
Не, не е задължително.
#2 | 11.09.2019, 09:13
Публикации: 609 / 25
По-точно въпросът е- след като не е задължително да се издава фактура на основание чл. 113, ал. 6 от ЗДДС, трябва ли сделката с продажба на дружествени дялове да се отрази в дневника за продажбите?
#3 | 11.09.2019, 11:43
Публикации: 6310 / 1021
По-точно въпросът е- след като не е задължително да се издава фактура на основание чл. 113, ал. 6 от ЗДДС, трябва ли сделката с продажба на дружествени дялове да се отрази в дневника за продажбите?
Не. Какво ще отразите, след като няма издадена фектура?
#4 | 11.09.2019, 11:50
Публикации: 609 / 25
Това е освободена сделка съгласно ЗДДС, за която не е задължително да се издава фактура. А в случая се издава отчет за продажби, което си е пак данъчен документ. А освободените сделки също фигурират в дневника за продажби.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове