Излизане на ДУК в майчинство и смяна на управление

24.09.2019, 13:29 2474 4

24.09.2019, 13:29
Публикации: 62 / 0
Здравейте,
Нов съм в сферата на ТРЗ-то или по скоро с малък опит и сега се уча практически. Предстои ми първото майчинство на ДУК. Как трябва да се постъпи, защото говорих с двама адвоката и единия казва едно, другия друго.
Въпроса ми е следния: ЕООД с едноличен собственик назначен по ДУК му предстои да излезне в майчинство. Трябва да се назначи нов управител, който да взема управленски решения докато се върне настоящия.
Как трябва да се направи смяната:
1. Добавя се като управител втори човек, а настоящия си остава като вписан в Търговския регистър, или:
2.Настоящия управител, който ще е в майчинство се извежда от управление и от Търговския и се назначава изцяло нов и единствен в Търговския?
Единия адвокат ми каза, че го правел като описанието по т.2, но тогава как подавам документите в НОИ на майката?
Много моля да ме насочите къде да се подготвя с материали за четене и как да го направим вярно.
#1 | 24.09.2019, 15:02
Публикации: 9299 / 1558
Фирмата ще работи ли докато ДУ е в майчинство?
#2 | 24.09.2019, 15:18
Публикации: 62 / 0
Да, фирмата си работи, има си нает персонал. Само въпросът с ДУК-а трябва да се изясни, искам да е максимално коректно направено, но адвокатите ме объркаха …

Фирмата ще работи ли докато ДУ е в майчинство?
#3 | 24.09.2019, 16:32
Публикации: 9299 / 1558
Доли ще избере 1 или 2, зависи от самия собственик. Според мен 1 е по-добрия вариант.
Не съм много наясно с майчинството,  но май до 410-ия ден може да не назначавате нов управител. Е, не ми е ясно кой ще управлява през това време и на какво основание.
#4 | 24.09.2019, 18:45
Публикации: 62 / 0
Няма ли колеги, които да са минали по този път и да споделят техния опит?  :noexpression:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група