Платен ученически отпуск

21.05.2012, 14:30 38808 31
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 21.05.2012, 14:30
Публикации: 104 / 0
Благодаря, изпратено е и запитване, ще пиша, ако е различен отговора
#21 | 21.05.2012, 14:30
Публикации: 3167 / 245
ОК :)
#22 | 29.05.2012, 10:01
Публикации: 104 / 0
Имам официален отговор на запитването, 30 дни платен отпуск, разбира се със съгласието на работодателя се полага преди държавен изпит или дипломна работа при завършване на степен : професионален бакалавър, бакалавър, магистър, дори да са в три последователни години!
#23 | 29.05.2012, 10:02
Публикации: 3167 / 245
Благодаря :) Нищо по-различно от отговора ми колко съм скромна  :blush2:
Сори!
#24 | 22.06.2014, 13:04
Публикации: 3 / 0
Здравейте , бихте ли ми казали в какъв документ точно трябва да изрази своето съгласие работодателят за обучението на служителя? Заповед ? или? :blush:
#25 | 22.06.2014, 16:44
niniv
Резолюция върху молбата и заповед ми се струват в реда на нещата :good:
#26 | 23.06.2014, 10:22
Публикации: 3 / 0
Аз си мислех и за Допълнително споразумение към Трудовия договор....
Имам и още един въпрос:Служител ,който няма 8 месеца трудов стаж има ли право на Ученически отпуск?  :blink:
#27 | 23.06.2014, 13:51
niniv
има право :good:
#28 | 03.09.2014, 12:53
Публикации: 3 / 0
Здравейте, бих искала да попитам далиученическия отпуск от 25 работни дни може да се ползва и за провеждане на учебна практика? Или тези 25 дни се полагат само за очни занятия и изпити?

Предварително благодаря за отговора!
#29 | 20.07.2018, 16:12
Публикации: 1 / 0
Привет, Може ли малко инфо.
Служител без тр. стаж 8мн месеца, иска да ползва отпуск за висше образование. Колко се полагат в такъв случай. Служителя е задочно-първа година.
#30 | 20.07.2018, 16:32
Публикации: 1292 / 173
Полагат се толкова, колкото са предвидени в КТ, но за вас по-важно е каква е уговорката между лицето и работодателя, защото не винаги работодателят е задължен да разреши отпуск.

Ето, прочетете ТУК, описано е много подробно и много разбираемо.
Този отпуск не е обвързан с трудовия стаж.
Успех и късмет!
#31 | 10.10.2019, 11:56
Публикации: 1 / 0
„Под обучение без откъсване от производството законодателят има предвид задочна, вечерна и дистанционна форма на обучение, т.е. учащите се редовно обучение нямат право на отпуск по чл. 169 КТ.“ Това е тълкование на някой си г-н Eмил  Мирославов - Директор дирекция "Трудово право и обществено осигуряване" в неясно кое министерство. Според мен е абсурдно съвсем ясна норма, както е променен този член на Кодекса на труда след 1992 г. да се се разяснява от чиновници както на тях им изнася и те да обясняват какво си бил мислел законодателят! Законодателят ясно е казал „без откъсване от производството“, а това означава всички, които успоредно работят и учат, и би трябвало да се отнася и за студенти в редовна форма на обучение, които междувременно работят. А сега заради такива безмозъчни тълкования им се отнема това право, дадено им от Кодекса. Иначе защо Кодексът ще иска получаване на съгласие от работодателя, за дали да запише да следва в каквато и да било форма на обучение, щом няма да му се предоставя отпуск! Пълен абсурд! Няма ли кой да ограничи чиновническите своеволия?!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове