ДДС при услуга св. с недвижим имот

07.11.2019, 15:43 357 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.11.2019, 15:43
Публикации: 47 / 0
Здравейте,
БГ дружество ще изработи фонтан в двора на един имот, намиращ се в Австрия. Фактурата се издава на физическо лице /данъчно незадължено лице по ЗДДС/. Колебая се дали тази доставка може да се третира като услуга свързана с недвижим имот по чл. 21, ал. 4 от ЗДДС и съответно да не се начисли ДДС. Можете ли да ми помогнете с насоки или с някое становище на НАП?
#1 | 07.11.2019, 16:56
Публикации: 47 / 0
Да допълня, че всички материали се предоставят от клиента, а нашата фирма осигурява само труда по изработката.
#2 | 08.11.2019, 13:56
Публикации: 6298 / 1014
Здравейте,
Правилно се насочвате към основанието по чл. 21, ал. 4 от ЗДДС.
В случая трупате оборот за регистрация в Австрия. Проверете какъв е прагът и дали стойността на извършената от Вас услуга не го надвишава.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове